Wzmocnienie bramki i ataku

Roczne kontrakty z Radunią podpisali dwaj 26-letni piłkarze i obaj urodzeni w Tychach: bramkarz Adrian Odyjewski z GKS-u Tychy oraz napastnik III-ligowego Rekordu Bielsko-BiałaMichał Biskup.

Urodzony 7 grudnia 1997 roku Odyjewski jest wychowankiem dzielnicowego klubu ZET Tychy. Za wyjątkiem dwóch krótkich wypożyczeń do rezerw katowickiej GieKSy oraz Szombierek Bytom – całą swoją dotychczasową karierę spędził w GKS-ie Tychy. Mierzący 195 centymetrów wzrostu golkiper w zakończonym sezonie zagrał w 7. spotkaniach Fortuna 1. Ligi, w których 4 razy zachował czyste konto. W sumie w tym sezonie między słupkami spędził 528 minut. Natomiast łącznie na poziomie I-ligowym w tyskich barwach Adrian zagrał 11 meczów, w których puścił tylko 5 goli i aż 8-krotnie nie dał się pokonać piłkarzom rywali.

Z kolei urodzony 10 czerwca 1997 roku Biskup jest wychowankiem innego dzielnicowego klubu MOSM Tychy. W wieku juniorskim szkolony był w tyskiej Akademii PN, aby w 2014 przejeść do GKS-u Tychy. Rok 2021 rosły napastnik (193 cm) spędził w Ruchu Chorzów, z którym wiosną, podobnie jak Radunia, świętował awans do eWinner 2. Ligi. Rundę rewanżową w sezonie 2021/22  spędził natomiast w III-ligowej Stali Stalowa Wola (8 meczów – 2. bramki).

W zakończonych rozgrywkach napastnik reprezentował dwa śląskie kluby z poziomu III ligi. Najpierw jesienią zagrał 17 meczów w barwach Gwarka Tarnowskie Góry, dla którego strzelił 12 bramek i dodatkowo miał 4 asysty. Natomiast wiosną reprezentował już Rekord Bielsko-Biała. Dla klubu z Cygańskiego Lasu Biskup w 16. występach zdobył 5 goli i dołożył 2 kluczowe podania. W 56. występach w III lidze nasz nowy napastnik ma na koncie łącznie 26 bramek i 6 asyst.

Adrian & Michał  – “Witômë Ślonzoków na Kaszëbach” i życzymy dużo sportowych sukcesów w zielono-żółto-niebieskich barwach Raduni!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *