Zimny prysznic z Wisłą Puławy

Niestety w 31. kolejce doznajemy bolesnej, domowej porażki z Wisłą Puławy 1:3 (0:2). Licznie zgromadzona publiczność (prawie pełna trybuna główna), miała okazję zobaczyć kilka wyjątkowej urody bramek. Po dwóch wygranych po 3:0 z rzędu (z GKS Jastrzębie i liderem Pogonią Siedlce), wszyscy na Kaszubach liczyli na przedłużenie zwycięskiej serii przez stężyckie Kanarki. Spotkanie dwóch zespołów “pokiereszowanych” w ostatnim czasie organizacyjnie – zasłużenie wygrali goście z Powiśla.

W 38. minucie meczu Kamil Kumoch fantastycznie uderzył z narożnika pola karnego i dosłownie zdmuchnął pajęczynkę w okienku bramki bezradnego Adriana Odyjewskiego, który w tym spotkaniu zastępował etatowego golkipera i kapitana Raduni – Kacpra Tułowieckiego. Zaledwie 4 minuty później ten sam piłkarz gości wykonywał z boku pola karnego rzut wolny i dobrze bity centrostrzał niefortunnie przeciął starający się ratować sytuację Łukasz Bogusławski i tym samym zaliczył klasycznego swojaka.

Nadzieje kibicom kanarkowych dał w 65. minucie Chorwat Matej Mrsić, który w swoim stylu, po raz kolejny w tym sezonie huknął lewą nogą z ponad 25 metrów i Oskar Mielcarz mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Niestety mimo usilnych prób, zamiast wyrównania, mieliśmy w 74. minucie trzecią bramkę dla Wiślaków z Puław. Z rzutu wolnego z własnej połowy gracz gości posłał kilkudziesięciometrowy cross w nasze pole karne, a tam Jan Flak opanował sobie piłkę i mimo ostrego kąta – precyzyjnym strzałem na długi słupek, ustalił końcowy rezultat meczu.

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 1:3 (0:2)
0:1 – Kamil Kumoch 38 min.
0:2 – Łukasz Bogusławski 42 min. (sam.)
1:2 – Matej Mršić 65 min.
1:3 – Jan Flak 74 min.

Radunia: 57. Adrian Odyjewski – 37. Hubert Zwoźny (70, 20. Adam Płotka), 93. Łukasz Bogusławski (60, 3. Tomasz Dejewski), 44. Roko Kurtović, 19. Jakub Kwiatkowski – 27. Matej Mršić, 2. Dmytro Baszłaj (60, 9. Michał Biskup), 33. Bartłomiej Kasprzak (77, 35. Grzegorz Gulczyński), 8. Wojciech Łuczak, 77. Wojciech Słomka – 7. Mateusz Kuzimski (77, 11. Patryk Mularczyk).

Wisła: 13. Oskar Mielcarz – 31. Jan Flak (90, 20. Adam Gałązka), 99. Karol Noiszewski, 19. Maksymilian Tkocz, 3. Radosław Seweryś, 11. Kamil Kargulewicz (83, 66. Kacper Kaczorowski) – 34. Maciej Bortniczuk, 10. Robert Janicki, 8. Kamil Kumoch (90, 80. Mikołaj Kosior), 55. Manuel Ponce García (67, 26. Damian Kołtański) – 9. Piotr Giel (90, 94. Kacper Szymanek).

Żółte kartki: Zwoźny, Dejewski, Słomka. Sędziował: Albert Różycki (Łódź). Widzów: 400.