Z rezerwami ŁKS Łódź już tylko o honor i przyszłość

II liga znajduje się na samym finiszu rozgrywek. Pozostały do rozegrania już tylko 3 kolejki. W niedzielę, w samo południe (12.05, godz. 12:00), zagramy na wyjeździe z rezerwami ŁKS-u Łódź. Arbitrem meczu będzie Damian Gawęcki z Kielc, a spotkanie będzie można obejrzeć w telewizji internetowej PILOT WP.

ŁKS Łódź  został założony w 1908 roku. Barwy łódzkiego klubu są biało-czerwono-białe. Największe sukcesy klubu z Alei Unii Lubelskiej to dwukrotne Mistrzostwo Polski w roku 1958 i 1998 oraz wywalczenie krajowego Pucharu w sezonie 1956/57. Najstarszy klub z Łodzi zajmuje 6. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy. Oczywiście w niedzielę zagramy z rezerwami tego znanego klubu.

Trenerem łódzkich rezerwistów jest od października ubiegłego roku Marcin Pogorzała, który zastąpił rozpoczynającego sezon na ławce – Marcina Matysiaka. Popularni Rycerze Wiosny na zakończenie ubiegłego sezonu świętowali aż 3 awanse naraz. ŁKS zameldował się w Ekstraklasie, rezerwy w II lidze, a trzeci zespół wywalczył promocję do IV ligi.

Niestety pierwsza drużyna ŁKS-u własnie spadła z Ekstraklasy, co zgodnie z regulaminem powoduje, że ich rezerwy nawet mimo sukcesu sportowego na boisku, nie będą mogły awansować, czy to bezpośrednio, czy przez baraże do I ligi. Podobna sytuacja dotyczy zresztą także Raduni. W ubiegłym tygodniu Zarząd klubu zrezygnował z możliwości złożenia wniosku licencyjnego na zaplecze Ekstraklasy.

Powodem takiej decyzji jest brak stadionu, który spełniałby licencyjne wymagania na I ligę (m.in. jupitery, podgrzewana murawa, większa pojemność trybun) oraz planów jego rozbudowy przez nowo wybrane władze Gminy. Informujemy jednocześnie, że Radunia złożyła wniosek na kolejny sezon w II lidze, ale gra na tym szczeblu rozgrywek uzależniona jest od decyzji nowego Wójta, co do formy i wielkości wsparcia finansowego dla Serca i Dumy Kaszub ze strony gminy Stężyca.

Na wiosnę łódzkie rezerwy zgromadziły 16 punktów w 11. meczach, czyli oczko więcej niż Radunia w 12 spotkaniach. Na własnym boisku podopieczni trenera Pogorzały w tym roku na początku pokonali Stomil 2:0, żeby następnie trzykrotnie zremisować (0:0 z Hutnikiem, 2:2 z rezerwami Lecha i 1:1 z Olimpią Grudziądz). W międzyczasie zdarzyła im się także porażka 0:2 na boisku z Polonią Bytom oraz wpadka regulaminowa, gdyż drużyna gospodarzy przekroczyła limit zawodników spoza Unii Europejskiej i ŁKS II został ukarany walkowerem 0:3.

Aktualnie piłkarzem łódzkich rezerw jest Jędrzej Zając, wychowanek Gryfa Goręczyno który do 2021 roku przywdziewał koszulkę kaszubskich Kanarków. Jędrek ma za sobą także debiut w Ekstraklasie – w tym sezonie 5 występów oraz debiutanckiego gola strzelonego na początku grudnia, w domowym meczu przeciwko Legii Warszawa. 

Z kolei w latach 2018-20, w barwach ŁKS-u występował i z tym klubem awansował do ekstraklasy pomocnik RaduniakówWojciech Łuczak. W obecnych rozgrywkach najskuteczniejszymi piłkarzami biało-czerwono-białych z Łodzi są: Oskar Koprowski – autor 8. goli, Aleksander Ślęzak (5 bramek) oraz Jan Kuźma i Jędrzej Zając – obaj po 4 trafienia na koncie.

Z rezerwistami ŁKS-u zmierzyliśmy się po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku, kiedy to pod koniec października na Arenie Radunia padł bezbramkowy remis, a oba zespoły kończyły ten mecz w 10-tkę, po drugich żółtych kartkach dla Jakuba Kwiatkowskiego (65 min.) oraz Mikołaja Lipienia (87 min.). W niedzielę w barwach gospodarzy z powodu kartkowej pauzy nie zagra Kuźma, natomiast trener Szymon Hartman nie bierze z tego powodu pod uwagę Wojciecha Słomki oraz Pawła Czajkowskiego.

Zestaw par 32. kolejki II ligi:

10 maja (piątek):
Stal Stalowa Wola – Skra Częstochowa 3:1 (1:1)

11 maja (sobota):
Chojniczanka Chojnice – Polonia Bytom, godz. 14:00, sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).
Zagłębie II Lubin – Wisła Puławy, godz. 16:00, sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).
Hutnik Kraków – Lech II Poznań, godz. 16:00, sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).
KKS 1925 Kalisz – Kotwica Kołobrzeg, godz. 16:15, sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
Sandecja Nowy Sącz – Olimpia Elbląg, godz. 17:00, sędzia: Marcin Bielawski (Katowice).

12 maja (niedziela):
ŁKS II Łódź – Radunia Stężyca, godz. 12:00, sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).
Stomil Olsztyn – Olimpia Grudziądz, godz. 14:30, sędzia: Piotr Pazdecki (Koszalin).

13 maja (poniedziałek):
Pogoń Siedlce – GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój), godz. 18:15, sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *