Wielkanocna wygrana ze Skrą

W Wielką Sobotę wygrywamy ze Skrą Częstochowa 3:2 (2:1). Najpierw gola po rucie rożnym i przedłużeniu piłki przez Wojciecha Łuczaka, z bliska wbił Roko Kurtowvić, który zamknął akcję tuż przy słupku. Dla Chorwata był to debiutancki gol w barwach kaszubskich Kanarków. Kilkanaście minut później, po długim przerzucie Wojciecha Słomki z lewej, na prawą stronę pola karnego, Mołdawianin – Danu Spataru ładnie nawinął sobie obrońce gości i precyzyjnym wolejem strzałem z lewej nogi tuż przy słupku – pokonał bezradnego Jakuba Rajczykowskiego. Częstochowskie Skrzaki odpowiedziały jeszcze w I połowie, gdy po składnie rozegranej akcji prawą flanką, Tobiasz Kubik wycofał piłkę spod linii końcowej do Przemysława Sajdaka, a ten płaskim uderzeniem na długi słupek, zmusił do kapitulacji Kacpra Tułowieckiego.

W II połowie najwięcej emocji mieliśmy w samej końcówce spotkania. W 88. minucie Paweł Czajkowski dostał zagranie na 25. metrze i popędził na bramkę Skry, a następnie atomowym uderzeniem z pola karnego, w samo okienko, podwyższył na 3:1. Trafienie to było o tyle ważne, gdyż w ostatniej sekundzie przedłużonego o 4 minuty czasu gry Sajdak trafił po raz drugi, wykorzystując zamieszanie w polu bramkowym i stojąc tyłem, piętą z metra wcisnął futbolówkę do naszej bramki. Za tydzień, w wyborczą niedzielę 7 kwietnia, widzimy się ponownie na Arenie Radunia, podczas derbowego starcia z Chojniczanką.

3:2 – Przemysław Sajdak 94 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 3. Tomasz Dejewski, 44. Roko Kurtović, 6. Jonatan Straus – 22. Danu Spătaru (55, 27. Matej Mršić), 4. Paweł Czajkowski, 33. Bartłomiej Kasprzak (84, 2. Dmytro Baszłaj), 23. Wojciech Zieliński (55, 19. Jakub Kwiatkowski), 77. Wojciech Słomka (55, 11. Patryk Mularczyk) – 8. Wojciech Łuczak (77, 7. Mateusz Kuzimski).

Skra: 76. Jakub Rajczykowski – 88. Tobiasz Kubik (63, 11. Mateusz Winciersz), 98. Filip Nawrocki (54, 20. Oliwier Kucharczyk), 2. Paweł Kucharczyk, 21. Olivier Wypart, 15. Mateusz Maćkowiak (80, 23. Igor Ławrynowicz) – 25. Przemysław Sajdak, 77. Paweł Kołodziejczyk (80, 9. Fabian Grzelka), 6. Mikołaj Łabojko, 26. Natan Dzięgielewski (63, 22. Mateusz Kaczmarek) – 10. Maciej Mas.

Żółte kartki: Zieliński, Kwiatkowski – Maćkowiak, Nawrocki, Mas. Sędziował: Aleksander Borowiak (Poznań). Widzów: 325.