Z Lubina kolejny raz wracamy na tarczy

W meczu 28. kolejki II ligi przegrywamy na wyjeździe z rezerwami Zagłębia Lubin po bardzo ładnych golach najpierw Pawła Kruszelnickiego w I połowie oraz Kacpra Terleckiego po przerwie. W niedzielę 21 kwietnia o godz. 13:00 podejmiemy na Arenie RaduniaGKS Jastrzębie. Serdecznie zapraszamy.

W podstawowym składzie rezerw Miedziowych wybiegło aż 9 młodzieżowców, plus dwóch zawodników z rocznika 2001. Pomimo tego na boisku trwała wyrównana walka przez całe spotkanie. W meczu zdołaliśmy oddać zaledwie dwa celne uderzenia, przy 6. ze strony Zagłębia II.  O zwycięstwie gospodarzy zadecydowały indywidualne umiejętności i spryt Kruszelnickiego oraz Terleckiego.

W 15. minucie najbardziej aktywny w naszych szeregach młodzieżowiec – Wojciech Zieliński wyłuskał futbolówkę w polu karnym gospodarzy i bez zastanowienia huknął pod poprzeczkę, ale piłkę załapał Szymon Weinrauch. Po pół godzinie gry na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Kruszelnicki i piłka poszybowała w pobliżu spojenia słupka z poprzeczką.

4 minuty później młodzieżowy napastnik z Lubina przeprowadził fantastyczny, indywidualny rajd przez ponad pół boiska. Po drodze jego akcji nie przerwali ani Zieliński, ani Wojciech Słomka. Przed 16-tką rady nie dał także Hubert Zwoźny i Kruszelnicki wpadł w nasze pole karne, a następnie z półobrotu uderzył celnie przy prawym słupku Kacpra Tułowieckiego.

Druga połowa zaczęła się po myśli Raduniaków. W 47. minucie ponownie z dobrej strony pokazał się Zieliński, ale jego uderzenia z pola karnego Zagłębia trafiło tylko w boczną siatkę bramki  Weinraucha. W 66. minucie rezerwiści z Lubina podwyższyli już na 2:0, kiedy to w naszym polu karnym piłkę na pierś ładnie przyjął sobie Terlecki, a następnie przez nikogo nie atakowany, wolejem pokonał zasłoniętego Tułowieckiego.

Jedyny celny strzał w tej połowie zdołał oddać Wojciech Łuczak, który pocelował z rzutu wolnego, ale jego uderzenie trafiło w środek bramki Miedziowych. W ostatnich 20. minutach to gospodarze mieli kolejne szanse na podwyższenie swojego prowadzenia. Dwukrotnie próbował z dystansu rezerwowy Daniel Dudziński (72. i 86. min.), a w 82. minucie Tułowieckeigo próbował zza pola karnego zaskoczyć też inny rezerwowy – Mateusz Dziewiatowski. Na szczęście w każdej z tych sytuacji poradził sobie nasz golkiper.

14 kwietnia 2024, godz. 16:00 – Lubin (boczne boisko nr 4)

Zagłębie II Lubin – Radunia Stężyca 2:0 (1:0)
1:0 – Paweł Kruszelnicki 34 min.
2:0 – Kacper Terlecki 66 min.

Zagłębie II: 1. Szymon Weirauch – 2. Jakub Kolan, 3. Kacper Lepczyński, 4. Igor Orlikowski, 5. Szymon Karasiński (88, 15. Franciszek Antkiewicz) – 7. Kacper Terlecki (88, 14. Jan Dorożko), 6. Filip Kocaba, 8. Mateusz Dziewiatowski, 10. Cyprian Popielec (55, 17. Daniel Dudziński), 11. Paweł Kruszelnicki (55, 16. Marcel Reguła) – 9. Rafał Adamski (82, 18. Wojciech Szafranek).

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 3. Tomasz Dejewski (40, 93. Łukasz Bogusławski), 44. Roko Kurtović, 6. Jonatan Straus – 22. Danu Spătaru (62, 9. Michał Biskup), 4. Paweł Czajkowski, 33. Bartłomiej Kasprzak (46, 11. Patryk Mularczyk), 23. Wojciech Zieliński (83, 16. Jan Furman), 77. Wojciech Słomka (46, 27. Matej Mršić) – 8. Wojciech Łuczak.

Żółte kartki: Karasiński, Dziewiatowski – Czajkowski, Zieliński. Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice).