Efektowna wygrana z jastrzębską “GieKSą”

W 29. kolejce II ligi wysoko i efektownie zwyciężamy z GKS-em Jastrzębie 3:0 (0:0). Łupem bramkowym po przerwie podzielili się solidarnie: Wojciech Słomka, Wojciech Łuczak z karnego oraz Chorwat Matej Mrsić, dla którego było to debiutanckie trafienie w barwach kaszubskich Kanarków. Już w następny piątek zagramy na wyjeździe z liderem tabeli – Pogonią Siedlce.

Po najlepszym meczu Raduniaków w rundzie wiosennej – zapisujemy sobie na koncie kolejne 3 punkty. Spotkanie rozegrane zostało przy bardzo niskiej temperaturze i w I połowie nie należało do ekscytujących widowisk. Obie drużyny dobrze grały w defensywie i bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy. Do przykrej sytuacji doszło po pół godzinie gry. W powietrznym starciu z Michałem Biskupem ucierpiał ukraiński defensor z Jastrzębia – Jewhenij Zacharczenko. Obrońca GKS finalnie wylądował w szpitalu, gdzie po prześwietleniu stwierdzono złamanie kości czaszki.  Piłkarzowi gości życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zmarzniętym kibicom Raduni piłkarze Dumy Kaszub wynagrodzili cierpliwość w pierwszym kwadransie po przerwie. Już 120 sekund po gwizdku na II połowę koronkowa akcja stężyckich Kanarków na jeden kontakt skończyła się dokładnym podaniem Michała Biskupa w pole karne, a niepilnowany Wojtek Słomka – ładnym uderzeniem tuż przy słupku, pokonał bramkarza gości ze Śląska – Grzegorza Drazika.

10 minut później mieliśmy podobną sytuację. Tym razem asystował Wojtek Łuczak, ale Słomka został sfaulowany w polu karnym. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł popularny Łuczi i myląc golkipera GKS-u, zapewnił nam już dwubramkowe prowadzenie. Kropke nad “i” postawił w 61. minucie chorwacki pomocnik Matej Mrsić, który w polu karnym ładnie przełożył sobie piłkę na lewą nogę i mierzonym rogalem ulokował ją w górnym rogu bramki Jastrzębia.

Po trzech, szybkich ciosach w wykonaniu Raduni, goście z Jastrzębia-Zdroju już się nie podnieśli i mogliśmy świętować trzecie, wiosenne zwycięstwo. W najbliższy piątek o godzinie 20:00 zmierzymy się w Siedlcach z liderującą Pogonią.

Konferencja prasowa z wypowiedziami trenerów Dawida Pędziałka i Szymona Hartmana:

Radunia Stężyca – GKS Jastrzębie 3:0 (0:0)

1:0 – Wojciech Słomka 47 min.
2:0 – Wojciech Łuczak 57 min. (karny)
3:0 – Matej Mršić 62 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 93. Łukasz Bogusławski, 44. Roko Kurtović, 6. Jonatan Straus – 27. Matej Mršić (90, 16. Jan Furman), 4. Paweł Czajkowski, 23. Wojciech Zieliński (73, 19. Jakub Kwiatkowski), 8. Wojciech Łuczak (78, 11. Patryk Mularczyk), 77. Wojciech Słomka (90, 17. Nikodem Potrac) – 9. Michał Biskup (90, 20. Adam Płotka).

GKS: 1. Grzegorz Drazik – 27. Bartosz Boruń, 4. Sebastian Rogala, 22. Szymon Matuszek (67, 66. Krystian Mucha), 44. Jewhenij Zacharczenko (31, 26. Jan Ziewiec), 47. Konrad Kargul-Grobla (59, 5. Mateusz Chmarek) – 6. Szymon Maszkowski (67, 8. Kamil Jadach), 23. João Guilherme, 17. Karol Fietz – 20. Szymon Gołuch, 11. Szymon Kiebzak (59, 13. Jakub Iskra).

Sędziował Damian Gawęcki. Żółte kartki: Straus, Zwoźny, Biskup, Kurtović, Mularczyk – João Guilherme, Matuszek. Widzów: 185.