Niedosyt z Olimpią w Grudziądzu

W meczu 25. kolejki II ligi remisujemy na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 1:1. Gola dającego nam prowadzenie strzelił już w 9. minucie zza pola karnego Wojciech Słomka, po rzucie rożnym Danu Spătaru. Gospodarze wyrównali… już 35 sekund po przerwie, za sprawą Oskara Sikorskiego. który trafił z 9-10. metra po wcześniejszym wyrzucie piłki z autu. Obie drużyny nie wykorzystały  w tym spotkaniu swoich rzutów karnych. W doliczonym czasie gry I połowy, metr nad poprzeczką wypalił Szymon Krocz, a po godzinie gry, nie dał rady z wapna także Wojciech Łuczak, którego uderzenie przy słupku fantastycznie wybronił Kacper Górski, który uratował swój zespół także w 94. minucie, kiedy to z okienka wyciągnął bombę z rzutu wolnego, z około 30. metrów, w wykonaniu rezerwowego Mateja Mrsića.

Z kolei w 70. minucie bramkarza gospodarzy wyręczył jeden z defensorów Olimpii, który głową zablokował na linii bramkowej strzał sprzed pola karnego Bartłomieja Kasprzaka. Warto także odnotować debiut w seniorskiej piłce na szczeblu centralnym wychowanka naszego SMS-u Stężyca, 17-letniego pomocnika Aleksandra Reclawa. W najbliższym czasie zapraszamy kibiców kaszubskich Kanarków na dwa mecze z rzędu na Arenie Radunia. W świąteczną sobotę (30 marca) podejmiemy o godz. 12:00 Skrę Częstochowa, a tydzień później, w niedzielę wyborczą (7 kwietnia), o 12:15 zagramy derby z Chojniczanką!

23 marca 2024, godz. 18:00 – Stadion Centralny w Grudziądzu

Olimpia Grudziądz – Radunia Stężyca 1:1
0:1 – Wojciech Słomka 9 min.
1:1 – Oskar Sikorski 46 min.

Olimpia: 30. Kacper Górski – 6. Oskar Sikorski, 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 93. Iwan Ciupa – 11. Szymon Krocz (85, 2. Igor Maruszak), 44. Dominik Frelek, 10. Kacper Cichoń, 8. Kamil Kurowski (64, 88. Kostiantyn Czernij), 29. Kacper Rychert – 7. Patryk Czarnowski (46, 42. Fardin Rabet).

Radunia: 57. Adrian Odyjewski – 19. Jakub Kwiatkowski, 2. Dmytro Baszłaj, 44. Roko Kurtović, 6. Jonatan Straus – 22. Danu Spătaru (62, 27. Matej Mršić), 23. Wojciech Zieliński (90, 14. Aleksander Reclaw), 4. Paweł Czajkowski, 33. Bartłomiej Kasprzak (77, 11. Patryk Mularczyk), 77. Wojciech Słomka (90, 93. Łukasz Bogusławski) – 8. Wojciech Łuczak (63, 9. Michał Biskup).

Żółte kartki: Kurowski, Rychert, Sikorski – Kasprzak, Czajkowski, Zieliński. Sędziował: Maciej Pelka (Poznań).

W 45. minucie Szymon Krocz (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).
W 61. minucie Wojciech Łuczak (Radunia) nie wykorzystał rzutu karnego (Kacper Górski obronił).