Tylko remis z elbląską Olimpią

W pierwszym wiosennym meczu na Arenie Radunia, tylko zremisowaliśmy z Olimpią Elbląg 1:1. Goście z Żuław prowadzili do przerwy, po bramce Łukasz Sarnowski. W 78. minucie wyrównał rezerwowy Michał Biskup – kapitalnym uderzeniem z lewej nogi, w samo okienko bramki Olimpii, po wcześniejszym dograniu Chorwata Mateja Mrsića.

W pierwszej połowie lepsi byli Olimpijczycy z Elbląga, którzy mieli 3 dogodne okazje na zdobycie gola, na szczęście wykorzystali tylko jedną z nich. W 28. minucie młodzieżowy wahadłowy Sarnowski wykorzystał idealne podanie na wolne pole od Dawida Danilczyka i po rajdzie w nasze pole karne, w sytuacji sam na sam z Kacprem Tułowieckim – bez problemu pokonał naszego golkipera płaskim strzałem.

W pozostałych próbach górą był już nasz kapitan. Popularny Repcak w 17. minucie nogami wybronił uderzenie z bliska Jakuba Sangowskiego, a w 35. minucie uczynił to w podobnym stylu po raz drugi! W I odsłonie nasze aktywa to zaledwie strzał z ostrego kąta w wykonaniu Jakuba Kwiatkowskiego, który nad poprzeczkę przeniósł Andrzej Witan oraz w ostatniej minucie przed gwizdkiem na przerwę, koronkowa akcja w polu karnym gości, ale niezakończona celnym trafieniem.

Po “przespanej” inauguracji, Raduniacy na dobre “obudzili się” dopiero w II połowie, w której obraz gry zmienił się o 180 stopni. Goście słabli fizycznie z minuty na minutę, a kaszubskie Kanarki próbowały doprowadzić co najmniej do remisu. Dwukrotnie zaskoczyć golkipera gości próbował Mateusz Kuzimski, ale za pierwszym razem z linii pola karnego trafił w zewnętrzną stronę słupka, a druga próba także była minimalnie niecelna.

Podobnie jak główka Tomasza Dejewskiego po rzucie rożnym. Udało się dopiero w 78. minucie, po przepięknej indywidualnej akcji naszego chorwackiego skrzydłowego i potężnej bombie w okienko w wykonaniu Biskupa i oba zespoły musiały zadowolić się zaledwie remisem. Szansa na rewanż i na pierwszy, wiosenny komplet punktów już we wtorek 5 marca, kiedy to w Niepołomicach o godz. 13:00 zmierzymy się ze spadkowiczem – Sandecją Nowy Sącz.

Konferencja prasowa i wypowiedzi trenerów Przemysława Gomułki oraz Szymona Hartmana:

2 marca 2024, godz. 12:00 – Arena Radunia

Radunia Stężyca – Olimpia Elbląg 1:1 (0:1)
0:1 – Łukasz Sarnowski 28 min.
1:1 – Michał Biskup 78 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 3. Tomasz Dejewski, 44. Roko Kurtović, 6. Jonatan Straus – 19. Jakub Kwiatkowski (59, 22. Danu Spătaru), 4. Paweł Czajkowski, 2. Dmytro Baszłaj (59, 9. Michał Biskup), 23. Wojciech Zieliński, 27. Matej Mršić (90, 77. Wojciech Słomka) – 7. Mateusz Kuzimski.

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 3. Łukasz Sarnowski, 5. Kacper Szczudliński, 24. Bartłomiej Mruk, 21. Kacper Filipczyk – 29. Jakub Sangowski (77, 9. Mariusz Gabrych), 13. Michał Kuczałek, 18. Dawid Danilczyk (67, 16. Maciej Spychała), 10. Jan Sienkiewicz (77, 20. Adam Żak), 28. Ołeksandr Jacenko (59, 6. Kamil Bartoś) – 11. Maciej Famulak (67, 7. Kacper Jóźwicki).

Żółte kartki: Mršić – Sangowski, Kuczałek. Sędziował: Piotr Pazdecki (Koszalin). Widzów: 325.