Czas na “Olimpijczyków” z Elbląga

Po wyjazdowej porażce 1:2 w Bytomiu z Polonią, przyszedł czas na domowe starcie. Naszym rywalem w sobotę 2 marca, o godz. 12:00 na Arenie Radunia  będzie dobrze nam znana Olimpia Elbląg. Arbitrem spotkania będzie Piotr Pazdecki z Koszalina. Serdecznie zapraszamy na trybuny. Wstęp tradycyjnie jest darmowy, a bramy stadionu zostaną otwarte godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Podopieczni trenera Przemysława Gomułki mają wiosną rozegrane już dwa spotkania. Tydzień temu pokonali u siebie na rezerwowym boisku 2:1 Skrę Częstochowa po golach Macieja Famulaka w I połowie i Ołeksandra Jacenki w II części gry. Natomiast w środę Olimpijczycy z Elbląga przegrali 1:2 w zaległym spotkaniu 18. kolejki II ligi, we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań. Autorem honorowej bramki na 1:1 był tuż przed gwizdkiem na przerwę Bartłomiej Mruk.

Po 20. rozegranych meczach, goście z Żuław mają na koncie 8 wygranych, 5 remisów i 7 porażek , co daje im 29 ligowych punktów (2 mniej niż Radunia) i 9. lokatę w tabeli, z bilansem bramkowym 26:24. Aż 24 punkty elblążanie wywalczyli jednak na własnym boisku. W gościach Żółto-biało-niebiescy zgromadzili dotąd tylko 5 oczek, dzięki wygranej 2:1 w Częstochowie ze Skrą oraz wyjazdowym remisom po 1:1 ze Stomilem i rezerwami ŁKS-u Łódź. Pozostałe 5 meczów w gościach Związkowi przegrali, mając jednocześnie ujemny bilans bramkowy 7:12.

Elbląska Olimpia jest jedyną drużyną w II ligowej stawce, która ze względów ekonomicznych, nie dokonała żadnych transferów z zewnątrz w zimowym okienku transferowym. Z nowych twarzy na wiosnę trener Gomułka może liczyć tylko na przesuniętych z rezerw juniorów, w osobach pomocników: 16-letniego Dawida Czaplińskiego oraz o rok starszego Jana Piroga. Najskuteczniejszymi zawodnikami gości są: Michał Kuczałek i Maciej Famulak – obaj po 5 trafień na koncie. Jedno mniej posiada młodzieżowy napastnik Dominik Kozera, a po 3 bramki strzelili  Jakub Sangowski oraz doświadczony napastnik – Adam Żak.

Na II-ligowym szczeblu Olimpia Elbląg jest naszym stałym rywalem. Dotychczas mierzyliśmy się z nimi w lidze 5-krotnie. Bilans tych starć jest korzystny dla kaszubskich Kanarków 2. wygrane, 2 remisy i 1. porażka, bilans bramkowy 7:5. W połowie sierpnia  ubiegłego roku wygraliśmy przy Agrykoli w Elblągu 1:0, po złotym trafieniu Mateusza Kuzimskiego z 67. minuty gry. Sezon wcześniej najpierw w Stężycy padł remis 2:2, mimo błyskawicznych bramek Dmytro Baszłaja i Wojciecha Jakubika, a w rewanżu, mimo prowadzenia po golu Cezarego Sauczka z 47. minuty – przegraliśmy ostatecznie na Żuławach 1:3. Natomiast w I sezonie na szczeblu centralnym, jesienią na Arenie Radunia odnieśliśmy efektowne zwycięstwo 3:0 (bramki Michała Milera, Wojciecha Łuczaka i Dawida Retlewskiego), by w rewanżu bezbramkowo zremisować w Elblągu.

Zestaw par 22. kolejki II ligi:

1 marca (piątek):
Pogoń Siedlce – Hutnik Kraków, godz. 17:45, sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

2 marca (sobota):
Sandecja Nowy Sącz – GKS Jastrzębie, godz. 12:00, sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).
Radunia Stężyca – Olimpia Elbląg, godz. 12:00, sędzia: Piotr Pazdecki (Koszalin).
Skra Częstochowa – Lech II Poznań, godz. 16:30, sędzia: Karol Wójcik (Siedlce).
Polonia Bytom – Zagłębie II Lubin, godz. 17:00, sędzia: Maciej Pelka (Poznań).
Olimpia Grudziądz – Kotwica Kołobrzeg, godz. 17:00, sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn).

3 marca (niedziela):
Chojniczanka Chojnice – Stal Stalowa Wola, godz. 15:30, sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).

4 marca (poniedziałek):
ŁKS II Łódź – Stomil Olsztyn, godz. 16:30, sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).
Wisła Puławy – KKS 1925 Kalisz, godz. 18:15, sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko).