“Karna” kampania w Bytomiu

Nie tak miał wyglądać początek wiosny w wykonaniu kaszubskich Kanarków. W meczu 21, kolejki II ligi rozegranym na sztucznym boisku w Bytomiu, przegrywamy z miejscową Polonią 1:2 (0:1). Autorem honorowej bramki był Mateusz Kuzimski, który w 70. minucie pokonał z “wapna” Karola Szymkowiaka. Jednakże w 24. minucie popularny Kuzim nie wykorzystał pierwszego karnego w tym meczu,  którego skutecznie obronił bramkarz gospodarzy! Nasz najlepszy snajper i współlider klasyfikacji strzelców może mówić o dużym pechu, gdyż w 47. minucie stojąc tyłem do bramki główkował z 3. metra i tylko instynktowna interwencja Szymkowiaka na linii bramkowej zapobiegła stracie gola przez gospodarzy.

O naszej porażce zdecydowały stałe fragmenty gry, fatalne początki obu części meczu i szybko tracone bramki. Już w 7. minucie gry Paweł Czajkowski pociągnął za koszulkę w naszym polu karnym Kamila Wojtyrę, a nowy snajper Polonii nie pomylił się z 11. metrów. Z kolei w 5. minucie II połowy, dośrodkowanie z rogu zakończyło się strąceniem futbolówki główką w nasze pole bramkowe, gdzie akcję Polonistów skutecznie wykończył Tomasz Gajda, który strzelił nam gola także w Stężycy! Dodajmy także, że w kanarkowych barwach na Śląsku oficjalnie zadebiutowali dwaj chorwaccy piłkarze: stoper Roko Kurtović, ofensywny pomocnik Matej Mršić oraz wypożyczony w ostatniej chwili z Arki Gdynia młodzieżowiec – Wojciech Zieliński.

Skrót meczu za sport.tvp.pl :

23 lutego 2024, godz. 18:30 – Bytom

Polonia Bytom – Radunia Stężyca 2:1 (1:0)
1:0 – Kamil Wojtyra 7 min. (k)
2:0 – Tomasz Gajda 50 min.
2:1 – Mateusz Kuzimski 70 min. (k)

Polonia: 1. Karol Szymkowiak – 16. Patryk Stefański, 14. Jakub Pochcioł, 29. Adrian Piekarski, 28. Bartosz Farbiszewski, 5. Patryk Romanowski – 7. Lucjan Zieliński (74, 17. Sebastian Steblecki), 8. Szymon Jopek, 18. Tomasz Gajda, 11. Konrad Andrzejczak – 9. Kamil Wojtyra.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny (75, 22. Danu Spătaru), 93. Łukasz Bogusławski (68, 3. Tomasz Dejewski), 44. Roko Kurtović, 6. Jonatan Straus – 20. Adam Płotka (46, 19. Jakub Kwiatkowski), 2. Dmytro Baszłaj (60, 23. Wojciech Zieliński), 4. Paweł Czajkowski, 9. Michał Biskup (67, 77. Wojciech Słomka), 27. Matej Mršić – 7. Mateusz Kuzimski.

Żółte kartki: Farbiszewski, Zieliński, Wojtyra, Jopek, Steblecki – Kuzimski, Dejewski. Sędziował: Karol Wójcik (Siedlce). Widzów: 422.