Inauguracja wiosny z “Królową Śląska”

Po prawie trzech miesiącach zimowej przerwy, w końcu doczekamy się wiosennego grania. W 21. kolejce II ligi, naszym rywalem na wyjeździe będzie dwukrotny Mistrz i czterokrotny wicemistrz Polski, a także zdobywca Pucharu Rapanna (sezon 1964/65) – Polonia Bytom. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek (23 lutego) o godz. 18:30, na nowym stadionie ze sztuczną murawą, w Bytomiu, przy ulicy Piłkarskiej 8. Transmisję z tego pojedynku możecie śledzić zarówno w telewizji internetowej Pilot WP, jak również na stronach sport.tvp.pl W rundzie jesiennej, na Arenie Radunia padł remis 1:1. Goście ze Śląska objęli prowadzenie w 56. minucie, po rzucie wolnym i rykoszecie od muru Tomasza Gajdy, a na kwadrans przed końcem, z karnego wyrównał Mateusz Kuzimski.

Największe sukcesy Królowej Śląska przypadają oczywiście na lata 50,.60. i 70. XX wieku. W bieżących rozgrywkach Niebiesko-czerwoni z Bytomia są beniaminkiem i po pierwszej części sezonu plasują się w strefie spadkowej.  Podopieczni trenera Łukasza Tomczyka, który pod koniec września ubiegłego roku zluzował na szkoleniowym stołku Adama Burka, mają wiosenną inaugurację już za sobą. w Ubiegłym tygodniu, w zaległym meczu 20. serii gier zremisowali u siebie 2:2 ze Skrą Częstochowa, tracąc wyrównującego gola i komplet punktów w doliczonym czasie gry. Poloniści w tym spotkaniu dwukrotnie wychodzili na prowadzenie za sprawą Tomasza Gajdy w 24. minucie i po przepięknym uderzeniu z dystansu Tomasza Adrzejczaka w 64. minucie  gry.

W przerwie zimowej Polonia postanowiła nieco przemeblować swój skład. Z Olimpijską w Bytomiu pożegnali się m.in.: pomocnicy Igor Ławrynowicz, Łukasz Norkowski, Łukasz Zejdler czy napastnik Krzysztof Ropski. W ich miejsce śląscy działacze ściągnęli posiłki głównie z Fortuna 1. Ligi. Niebiesko-czerwone barwy na wiosnę przywdzieją m.in.: obrońcy Bartosz Farbiszewski (Bruk-Bet Termalika) i Patryk Romanowski (Motor Lublin), pomocnicy Dawid Brzozowski (GKS Katowice), Jakub Pochcioł (Górnik Zabrze) i Sebastain Steblecki (Chrobry Glogów) czy napastnik Kamil Wojtyra (także Chrobry).

W trakcie przygotowań Poloniści rozegrali aż 10 sparingów (najwięcej wśród wszystkich drugoligowców). Podopieczni trenera Tomczyka mierzyli się z kilkoma markowymi rywalami m.in.: wygrana 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec, czy remisy po 1:1 z Ruchem Chorzów i Piastem Gliwice. Ogólny bilans ich gier kontrolnych to 4 zwycięstwa, 4 remisy i 2. porażki z III-ligowcami (1:6 z Wieczystą i 2:4 z Pniówkiem), przy bilansie bramkowym 17 goli strzelonych i tyle samo straconych.

Dla porównania Zielono-żółto-niebieskie Kanarki przygotowania do wiosny rozpoczęły 10 stycznia. W ciągu 6. tygodni rozegraliśmy 5 sparingów, z czego wygraliśmy 4, a bezbramkowy remis zanotowaliśmy tylko z ligowym rywalem – Chojniczanką. Bilans bramkowy tych gier kontrolnych to 10:4. Decyzją sztabu szkoleniowego do IV-ligowych rezerw przesunięci zostali młodzieżowiec Nikodem Potrac oraz Szymon Nowicki, który od początku dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Natomiast z Kaszubami pożegnali się stoper – Maciej Dampc, który wylądował u lidera Kotwicy Kołobrzeg oraz powracający po długotrwałej kontuzji pomocnik – Andrzej Kaszuba, który z kolei zasilił lidera IV ligi Pomorze – Jaguara Gdańsk. Na wiosnę do kadry zespołu dołączyli kolejni młodzieżowcy, wychowankowie SMS-u Stężyca: obrońcy Kacper Lejk i Filip Lipka oraz pomocnicy Aleksander Reclaw i Dominik Stolc.

Zestaw par 21. kolejki II ligi:

23 lutego (piątek):
Stal Stalowa Wola – ŁKS II Łódź, godz. 17:00, sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).
Polonia Bytom – Radunia Stężyca, godz. 18:30, sędzia: Karol Wójcik (Siedlce).

24 lutego (sobota):
Olimpia Elbląg – Skra Częstochowa, godz. 11:00, sędzia: Aleksander Borowiak (Poznań).
Lech II Poznań – Olimpia Grudziądz, godz. 12:00, sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk).
Kotwica Kołobrzeg – Chojniczanka Chojnice, godz. 12:45, sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).
Hutnik Kraków – GKS Jastrzębie, godz. 13:00, sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce).
KKS 1925 Kalisz – Pogoń Siedlce, godz. 18:00, sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn).
Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie II Lubin, godz. 19:30, sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice).