Kolejne zwycięstwo w sparingu

W trzecim tej zimy meczu kontrolnym, odnosimy trzecie zwycięstwo i ponownie nasza drużyna aplikuje swoim rywalom trzy bramki! Wygrana jest z kategorii “historycznych”, gdyż dopiero po raz pierwszy udało nam się pokonać w sparingach “derbowego” rywala – Cartusię Kartuzy, którą prowadzi doskonale znany w Stężycy – trener Sebastian Letniowski.

Do przerwy musieliśmy zadowolić się skromnym prowadzeniem. W 22. minucie gry z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował Wojciech Łuczak, a z pola bramkowego celną główką popisał się rosły Michał Biskup. Po zmianie stron trener Szymon Hartman pozostawił na placu gry tylko kapitana – Kacpra Tułowieckeigo w bramce, a w polu  dokonał 10 zmian.

10 minut po wznowieniu gry ekipa z Kartuz wyrównała z rzutu karnego, po wcześniejszym faulu w naszej 16-tce. Golkipera kaszubskich “Kanarków” pokonał uderzeniem z “wapna” – Piotr Gryszkiewicz. W 73. minucie na sztucznej murawie w Stężycy zobaczyliśmy najładniejszą akcję meczu. Jonatan Straus zagrał górą do Bartosza Kasprzaka, ten główką z pierwszej piłki uruchomił na lewej stronie testowanego skrzydłowego, który błyskawicznie dograł piłkę w pole bramkowe, a najskuteczniejszy jesienią strzelec Raduni – Mateusz Kuzimski z bliska dopełnił tylko formalności.

Kropkę nad “i” postawił w końcówce sparingu Patryk Mularczyk, który skorzystał z asysty “Kuzima” w polu karnym, po wcześniejszym błędzie stopera gości i stracie przy wyprowadzania piłki. Za tydzień w sobotę 10 lutego o godz. 12:00 zagramy kolejny sparing. Tym razem  w Chojnicach, z ligowym rywalem – Chojniczanką.

3 lutego 2024, god. 11:00 – Stężyca (sztuczne boisko)

Radunia Stężyca – Cartusia Kartuzy 3:1 (1:0)
1:0 – Michał Biskup 22 min.
1:1 – Piotr Gryszkiewicz 55  min. (k.)
2:1 – Mateusz Kuzimski 73 min.
3:1 – Patryk Mularczyk 82 min.

Radunia: (I połowa) Kacper Tułowiecki – Hubert Zwoźny, Tomasz Dejewski, zawodnik testowany I, Adam Płotka – Dominik Stolc, Paweł Czajkowski, zawodnik testowany II, Wojciech Łuczak, Danu Spătaru – Michał Biskup.
(II połowa) Kacper Tułowiecki – Jakub Kwiatkowski, Łukasz Bogusławski, Dmytro Baszłaj, Jonatan Straus – Patryk Mularczyk, Bartłomiej Kasprzak, Bartosz Bartkowiak, zawodnik testowany III, Wojciech Słomka – Mateusz Kuzimski.