Dwie wygrane w sparingach

Prawie 3 tygodnie od momentu startu przygotowań, przyszło czekać sympatykom kaszubskich Kanarków na pierwsze gry kontrolne. Spowodowane to było anulowaniem sparingów z I-ligowcami: Lechią Gdańsk oraz Arką Gdynia z powodu wyjazdu drużyn z Trójmiasta na zagraniczne obozy do Turcji.

W sobotę 27 stycznia najpierw w południe podjęliśmy Gryf Słupsk, z którym nasze rezerwy rywalizują na szczeblu IV ligi pomorskiej. Mecz rozegrany na sztucznej murawie zakończył się wygraną Raduni 3:1 (2:0). Do przerwy na boisku w Stężycy zobaczyliśmy w wyjściowym składzie tylko 3. zawodników z podstawowej kadry trenera Szymona Hartmana (Tomasza Dejewskiego, Bartosza Bartkowiaka i Michała Biskupa), wspartych młodzieżowcami i juniorami z SMS Stężyca oraz trzema piłkarzami testowanymi.

W 15. minucie gry faulowany w polu karnym był własnie Biskup, a jego młodszy kolega z drużyny – Bartkowiak, celnym uderzeniem z wapna, wyprowadził nas na prowadzenie. 17 minut później dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła celną główką pod poprzeczkę na drugiego gola zamienił piłkarz testowany.

Po przerwie szkoleniowiec Raduni ściągnął z placu gry całą trójkę najbardziej doświadczonych piłkarzy, a w ich miejsce puścił do boju kolejnych piłkarzy z naszej Akademii Piłkarskiej i zarazem rezerw trenera Dawida Klawikowskiego. Zmiana nastąpiła także w bramce, gdzie drugiego golkipera Adriana Odyjewskiego zastąpił kapitan Kanarków – Kacper Tułowiecki.

W 68. minucie goście ze Słupska zdobyli gola kontaktowego, kiedy to po faulu Filipa Lipki – karnego wykorzystał Oskar Zieliński. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem arbitra, zobaczyliśmy pięknego gola autorstwa Dominika Stolca. Nasz młodzieżowiec “złamał” akcje do środka boiska i z około 25. metrów huknął nie do obrony w pobliże “długiego” słupka bramkarza gości i tym samym ustalił końcowy rezultat.

27 stycznia 2024, godz. 13:00 – Stężyca (boisko sztuczne)
Radunia Stężyca – Gryf Słupsk 3:1 (2:0)
1:0 – Bartosz Bartkowiak 15 min. (k),
2:0 – zawodnik testowany 32 min.
2:1 – Oskar Zieliński 68 min. (k)
3:1 – Dominik Stolc 88 min.

Radunia: Adrian Odyjewski (46′ Kacper Tułowiecki) – zawodnik testowany 1, Tomasz Dejewski (46′ Kacper Lejk), Filip Lipka, Adrian Rajski – Dominik Stolc, Jan Furman, zawodnik testowany 2, Bartosz Bartkowiak (46 Nikodem Potrac), zawodnik testowany 3 – Michał Biskup (46′ Aleksander Reclaw).

Natomiast wieczorem w Toruniu, na boisku “Na Skarpie” (pod balonem), pokonaliśmy ligowego rywala KKS Kalisz 3:2 (1:0). Już w 5′ na prowadzenie wyprowadził nas testowany skrzydłowy, który “złamał” swoją indywidualną akcję do środka boiska i z wysokości pola karnego uderzył przy krótkim słupku. Wynik 1:0 utrzymał się do gwizdka na przerwę.

Po zmianie stron na boisku zobaczyliśmy 4 zmiany. Z placu gry zeszli bramkarz Kacper Tułowiecki oraz Paweł Czajkowski, Wojciech Łuczak i Mateusz Kuzimski, a w ich miejsce pod balonem pojawili się: Adrian Odyjewski, Bartosz Bartkowiak, Michał Biskup i mołdawski pomocnik Danu Spataru. 

W 57. minucie goście pogubili się w środkowej strefie i dzięki temu  Jakub Kwiatkowski, po wymanewrowaniu obrońcy KKS-u, znalazł się na 30. metrze sam na sam z kaliskim golkiperem i precyzyjnym strzałem obok niego ulokował futbolówkę w sieci. Koncertową grę Raduni zwieńczył po raz drugi w tym meczu testowany pomocnik, który w 75. minucie po kontrataku i indywidualnym rajdzie przez 40 metrów, strzelił obok bezradnego bramkarza rywali.

Niestety dekoncentracja i brak szczęścia w końcówce sparingu kosztowała nas stratę dwóch goli, których autorem był Filip Szewczyk. Kaliski napastnik w 79. minucie po akcji z prawej strony pola karnego, trafił płasko po ziemi obok Adriana Odyjewskiego, a na 3 minuty przed końcowym gwizdkiem rywalowi pomógł rykoszet. Za tydzień w sobotę w Stężycy o godz. 11:00 zagramy kolejny sparing z derbowym rywalem – Cartusią Kartuzy. Serdecznie zapraszamy.

27 stycznia 2024, 19:00 – Toruń (boisko pod balonem, Przy Skarpie).
Radunia Stężyca – KKS 1925 Kalisz 3:2 (1:0)
1:0 – zawodnik testowany II 5 min.
2:0 – Jakub Kwiatkowski 57 min.
3:0 – zawodnik testowany II 75 min.
3:1 – Filip Szewczyk 79 min.
3:2 – Filip Szewczyk 87 min.

Radunia: Kacper Tułowiecki (46 Adrian Odyjewski) – Hubert Zwoźny, Łukasz Bogusławski, zawodnik testowany I, Jonatan Straus – Jakub Kwiatkowski, Bartłomiej Kasprzak (70 Paweł Czajkowski), Paweł Czajkowski (46 Danu Spătaru), Wojciech Łuczak (46 Bartosz Bartkowiak), zawodnik testowany II – Mateusz Kuzimski (46 Michał Biskup).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *