Druga porażka z rzędu

Niestety przegrywamy drugi mecz z rzędu. Tym razem kaszubskie Kanarki uległy na Suchych Stawach Hutnikowi Kraków 1:3.  Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie, po źle rozegranym przez nas rzucie rożnym, szybkiej kontrze i bramce z bliska Łotysza – Denisa Rakelsa. 20 minut później było już 2:0, gdyż z rzutu karnego trafił etatowy wykonawca jedenastek – Krzysztof Świątek, chociaż Kacper Tułowiecki był bardzo blisko obrony jego strzału z wapna.

Jeszcze przed przerwą gola kontaktowego dla Raduniaków z bliska wślizgiem zdobył Michał Biskup, który w polu bramkowym Hutników został obsłużony bardzo dobrym dograniem z prawej flanki przez Patryka Mularczyka. Niestety w II połowie kolejna bramka Światka z rzutu karnego pozbawił nas nadziei nawet na remis. W ostatnim, tegorocznym spotkaniu ponownie zagramy w Krakowie. Naszym rywalem na stadionie Garbarni będzie w sobotę (02.12) –  Sandecja Nowy Sącz.

25 listopada 2023, godz. 12:30 – Stadion Hutnika Suche Stawy

Hutnik Kraków – Radunia Stężyca 3:1 (2:1)
1:0 – Deniss Rakels 4 min.
2:0 – Krzysztof Świątek 25 min. (k)
2:1 – Michał Biskup 41 min.
3:1 – Krzysztof Świątek 78  min. (k)

Hutnik: 39. Wiktor Kaczorowski – 11. Patryk Kieliś (72, 9. Krystian Lelek), 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 47. Kamil Głogowski, 23. Jakub Marcinkowski – 17. Sławomir Chmiel, 10. Miłosz Drąg, 27. Marcin Budziński, 7. Krzysztof Świątek (89, 8. Dominik Zawadzki), 92. Deniss Rakels – 99. Marcin Wróbel.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 93. Łukasz Bogusławski, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus – 20. Adam Płotka (46, 19. Jakub Kwiatkowski), 2. Dmytro Baszłaj, 33. Bartłomiej Kasprzak (63, 8. Wojciech Łuczak), 11. Patryk Mularczyk (80, 10. Bartosz Bartkowiak), 77. Wojciech Słomka (66, 23. Szymon Nowicki) – 9. Michał Biskup (62, 7. Mateusz Kuzimski).

Żółte kartki: Drąg, Budziński, Chmiel – Słomka, Mularczyk, Łuczak. Sędziował: Karol Wójcik (Siedlce).