Cenny remis w Jastrzębiu-Zdroju z GKS-em

Po zaciętym spotkaniu na trudnym śląskim terenie, remisujemy z GKS-em Jastrzębie 1:1. Rezultat spotkania został ustalony już do przerwy. Autorem wyrównującej bramki w I połowie był niezawodny Mateusz Kuzimski.

Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, ale uderzenie Portugalczyka João Guilherme padło łupem Kacpra Tułowieckiego. W odpowiedzi Wojciech Łuczak z ostrego kąta huknął z woleja tuż nad spojeniem bramki Grzegorza Drazika.

Nie minęło pół godziny gry, gdy jastrzębianie wyszli na prowadzenie, po dość przypadkowej akcji. Po swoistym bilardzie w naszym polu karnym, futbolówka odbiła się się od słupka i z linii bramkowej wpakował ją do siatki Michał Bednarski.

Na szczęście już 5 minut później do wyrównania doprowadził najlepszy aktualnie strzelec II ligi Mateusz Kuzimski. Popularny Kuzim w swoim stylu odnalazł się w polu karnym i z bliska pokonał bezradnego Drazika, notując tym samym 9. bramkę na swoim koncie.  Chwilę wcześniej ogromny błąd w swoim polu karnym popełnił kapitan GKS – Przemysław Lech.

Na początku drugiej połowy mieliśmy dwie okazji do wyjścia na prowadzenie, ale główkę Kuzimskiego na raty wyłapał golkiper miejscowych, a następnie gospodarzy od straty gola uchronił słupek! GieKSa miała fantastyczną okazję po błędzie naszej obrony przy wyrzucie z autu. W 100% sytuacji znalazł się portugalski pomocnik Ricardo Vaz, ale jego strzał minął słupek bramki Tułowieckiego!.

Jastrzębianie osiągnęli przewagę po 60. minucie, ale skuteczna gra  przemeblowanej z powodu kontuzji Łukasz Bogusławski defensywy – dała nam cenny punkt wywieziony z trudnego dla rywali terenu. Na koniec dodajmy, że w zastępstwie hospitalizowanego I trenera Szymona Hartmana, spotkanie z ławki poprowadził jego asystent Michał Drzymała. W 13. kolejce zmierzymy się na Arenie Radunia z Pogonią Siedlce. Mecz odbędzie się w niedzielę (15.10) o godz. 14:00.

Zdjęcia: Arkadiusz Kogut (GKS)

6 października 2023, godz. 20:30 – Stadion Miejski w Jastrzębiu-Zdroju.

GKS Jastrzębie – Radunia Stężyca 1:1 (1:1)
1:0 – Michał Bednarski 29 min.
1:1 – Mateusz Kuzimski 34 min.

Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik – 17. Karol Fietz, 7. Przemysław Lech, 44. Jewhenij Zacharczenko, 47. Konrad Kargul-Grobla – 14. Ricardo Vaz, 6. Szymon Maszkowski, 4. Sebastian Rogala (81, 19. Kacper Zych), 23. João Guilherme, 11. Szymon Kiebzak (61, 20. Szymon Gołuch) – 18. Michał Bednarski.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 3. Tomasz Dejewski, 93. Łukasz Bogusławski (46, 4. Paweł Czajkowski), 6. Jonatan Straus – 22. Danu Spătaru (78, 23. Szymon Nowicki), 5. Dmytro Baszłaj, 33. Bartłomiej Kasprzak, 8. Wojciech Łuczak (88, 10. Bartosz Bartkowiak), 20. Adam Płotka (60, 19. Jakub Kwiatkowski) – 7. Mateusz Kuzimski.

Żółte kartki: Spătaru, Kasprzak, Dejewski, Kwiatkowski. Sędziował: Robert Marciniak (Kraków). Widzów: 621.