Z rezerwami Zagłębia Lubin “Kuzim show” i powrót na zwycięską ścieżkę

Po hattricku Mateusza Kuzimskiego wygrywamy po raz pierwszy w historii z rezerwami Zagłębia Lubin i umacniamy swoją pozycję w czołówce tabeli. Jednocześnie Kuzim zostaje nowym królem strzelców w II lidze.

Mecz był pod pełną kontrolą podopiecznych Szymona Hartmana. Już do przerwy powinniśmy prowadzić wyżej, ale m.in. w doliczonym czasie gry Wojciech Łuczak w idealnej sytuacji trafił z bliska w słupek. Bramkę dającą prowadzenie strzelił z bliska Kuzimski po podaniu Łuczaka.

W drugiej połowie również mieliśmy kilka okazji na podwyższenie, ale np. w 60. minucie Adam Płotka w sytuacji sam na sam minimalnie się pomylił. W 73. minucie licznie zgromadzeni kibice na Arenie Radunia zobaczyli bramkę z cyklu stadiony świata. Kuzim uderzył z narożnika pola karnego i trafił po długim rogu w samo okienko bramki bezradnego Michała Matysa.

Ukoronowanie bardzo dobrej gry naszego napastnika był gol w doliczonym czasie gry. Najpierw Kuzimski chciał uderzyć piłkę nożycami. ale został sfaulowany i chwilę później sam wymierzył sprawiedliwość z 11. metrów ustalając końcowy rezultat. Goście z Lubina praktycznie nie zagrozili Kacprowi Tułowieckiemu.

Najgroźniejszą okazję rezerwy Zagłębia miały po godzinie gry, kiedy to z rzutu wolnego z linii pola karnego trafiły w poprzeczkę naszej bramki, a dobitka głową była niecelna. Już za 5 dni zagramy o godz. 20:30 w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym GKS-em.

1 października 2023, godz. 15:00 – Arena Radunia w Stężyca

Radunia Stężyca – Zagłębie II Lubin 3:0 (1:0)
1:0 – Mateusz Kuzimski 36 min.
2:0 – Mateusz Kuzimski 73 min.
3:0 – Mateusz Kuzimski 90+3 min. (k)

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 3. Tomasz Dejewski, 93. Łukasz Bogusławski, 6. Jonatan Straus – 8. Wojciech Łuczak (70, 10. Bartosz Bartkowiak), 2. Dmytro Baszłaj, 22. Danu Spătaru (82, 23. Szymon Nowicki), 33. Bartłomiej Kasprzak, 20. Adam Płotka (59, 19. Jakub Kwiatkowski) – 7. Mateusz Kuzimski.

Zagłębie II: 1. Michał Matys – 2. Jakub Kolan (84, 13. Mateusz Lipp), 3. Igor Orlikowski, 4. Jarosław Jach, 5. Szymon Karasiński – 7. Kacper Masiak (70, 17. Rafał Adamski), 6. Mateusz Kizyma, 8. Daniel Dudziński, 10. Kacper Terlecki (46, 15. Patryk Kusztal), 11. Paweł Kruszelnicki (70, 16. Franciszek Antkiewicz) – 9. Wojciech Szafranek (54, 18. Dawid Gruszecki).

Żółte kartki: Baszłaj, Bogusławski – Kizyma, Szafranek, Gruszecki. Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce). Widzów: 503.