Po wysokiej porażce z Cariną Gubin, żegnamy się z Pucharem Polski

Niestety krótko trwała przygoda Raduni Stężyca w tegorocznej edycji Pucharu Tysiąca Drużyn. Po wyeliminowaniu w rundzie wstępnej Stomilu Olsztyn, tym razem doznajemy wysokiej i bolesnej, wyjazdowej porażki z III-ligową Cariną Gubin. Autorem honorowej bramki dla kaszubskich Kanarków był w 50. minucie Michał Biskup.

Już na początku meczu swoją okazję miał Paweł Czajkowski, ale jego uderzenie obronił bramkarz miejscowych. Po pół godzinie gry Carina stanęła przed szansą na objęcie prowadzenia, ale strzał Przemysław Haraszkiewicza z rzutu karnego podyktowanego za faul w naszej 16-tce, w fantastycznym stylu sparował nad poprzeczkę Kacper Tułowiecki!

Niestety były to tylko miłe złego początki. Już trzy minuty po karnym boisko musiał opuścić Mołdawianin Danu Spataru, który w przeciągu zaledwie 7. minut obejrzał dwa żółtka za faule. Fatalna w wykonaniu Raduniaków była sama końcówka I połowy.

W 43. minucie z około 17. metra, bezpośredni z rzutu wolnego, w okienko naszej bramki trafił najlepszy snajper gubinian – Denis Matuszewski, a już w doliczonym czasie gry, Tułowiecki obronil kolejne uderzenie gospodarzy, ale interweniował na tyle nieszczęścliwie, że nabił piłką Huberta Zwoźnego, który zaliczył samobója.

Mimo gry w liczebnym osłabieniu, druga połowa zaczęła się dobrze dla Raduni. W 50. minucie składna akcja Kanarków zakończyła się dośrodkowaniem Jonatana Strausa, po którym piłka trafiła pod nogi Michała Biskupa i nasz napastnik mocnym uderzenim ulokował futbolówkę pod poprzeczką bramki gospodarzy.

Niestety nasze nadzieje zgasił 17 minut później Haraszkiewicz, który zaliczył rykoszet po wcześniejszym rzucie wolnym z około 30 metra przed bramką Tułowieckiego. Jeszcze na kwadrans przed końcem okazję na gola miał Mateusz Kuzimski, ale przegrał rywalizację z golkiperem Cariny. W dodatku w samej końcówce gospodarze przeprowadzili kolejny kontratak lewą stroną i po dograniu piłki wzdłuż pola bramkowego, z bliska trafił rezerwowy Hubert Konstanty.

Gratulujemy gospodarzom okazałego zwycięstwa i życzymy powodzenia w losowaniu oraz w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski. Tymczasem Radunia musi skupić się już na kolejnym meczu ligowym, z rezerwami Zagłębia Lubin, na który już teraz serdecznie zapraszamy w niedzielę (1 października) o godz. 15:00 na trybuny Areny Radunia. Wstęp darmowy.

27 września 2023, godz. 15:00 – Stadion Miejski w Gubinie

Carina Gubin – Radunia Stężyca 4:1 (2:0)
1:0 – Denis Matuszewski 43 min.
2:0 – Hubert Zwoźny 45+2 min. (samobój)
2:1 – Michał Biskup 50 min.
3:1 – Przemysław Haraszkiewicz 67 min.
4:1 – Hubert Konstanty 88 min.

Carina: 99. Tymoteusz Seweryn – 7. Mateusz Nazar, 17. Bartosz Rutkowski, 16. Kacper Staszkowian – 10. Przemysław Haraszkiewicz, 70. Wiktor Nahrebecki, 19. Maciej Diduszko (83, 22. Andrij Amonow), 5. Mateusz Szela (60, 28. Dawid Paraszczak), 6. Dominik Więcek (73, 24. Hubert Konstanty), 27. Jakub Łoboda – 9. Denis Matuszewski.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny (70, 10. Bartosz Bartkowiak), 3. Tomasz Dejewski, 28. Maciej Dampc (46, 33. Bartłomiej Kasprzak), 6. Jonatan Straus – 77. Wojciech Słomka (46, 23. Szymon Nowicki), 2. Dmytro Baszłaj, 4. Paweł Czajkowski (81, 8. Wojciech Łuczak), 22. Danu Spătaru – 7. Mateusz Kuzimski, 9. Michał Biskup (86, 11. Patryk Mularczyk).

Żółte kartki: Haraszkiewicz, Nahrebecki – Dejewski, Spătaru, Straus. Czerwona kartka: Danu Spătaru (36′ za drugą żółtą). Sędziował: Piotr Pazdecki (Koszalin).