Pod Jasną Górę w dobrych humorach po zwycięstwo

W piątek 15 września przyjdzie nam po raz pierwszy w historii zainaugurować kolejkę II ligi w charakterze… lidera tabeli! O godz. 19:00 na specyficznej, sztucznej murawie pod Jasną Górą, zmierzymy się ze spadkowiczem z I ligi – Skrą Częstochowa.

Historia:
Skra Częstochowa założona została w 1926 roku. Po niedawnej zmianie herbu, barwy klubowe są Niebiesko-biało-niebieskie. Na początku XXI wieku przez prawie dekadę popularne Skrzaki grały na poziomie… A-klasy. Następnie w ciągu 3. lat nastąpił przeskok do III ligi, gdzie częstochowianie spędzili kolejne 8 sezonów. W 2018 Skra fetowała awans do II ligi, a w 2021 klub z Lorety awansował na zaplecze Ekstraklasy. Po dwóch sezonach spędzonych w Fortuna 1. Lidze Skrzaki ponownie zameldowały się na III poziomie rozgrywkowym w kraju. Klub prowadzi także sekcję piłki nożnej kobiet, które rywalizują w I lidze.

Data: piątek, 15 września
Godzina: 19:00
Lokalizacja: Częstochowa, Loretańska 20

Arbiter:
Patryk Świerczek (Brzesko).

Transmisja TV:
https://pilot.wp.pl/vod/sport-2-liga/

Transfery:
Po spadku z I ligi w ekipie trenera Konrada Geregi doszło do licznych zmian kadrowych. Z Loretańską pożegnali się m.in.: Bartłomiej Babiarz (P – ?), Bartosz Baranowicz (P – GKS Katowice), Jan Flak (P – Wisła Puławy), Radosław Gołębiowski (P – Sandecja Nowy Sącz), Gracjan Jaroch (N – ?), Filip Kozłowski (N – Kotwica Kołobrzeg), Kamil Lukoszek (O – Górnik Zabrze), Mateusz Machała (O – Zagłębie Sosnowiec), Piotr Pyrdoł (P – Pogoń Siedlce), Jakub Sangowski (P – Warta Poznań) czy Szymon Szymański (P – Ruch Chorzów).

W ich miejsce działacze spod Jasnej Góry ściągnęli z kolei m.in. takich piłkarzy jak: Mateusz Bartosiak (O – Chojniczanka Chojnice), Jan Ciućka (N – Górnik Polkowice), Mikołaj Łabojko (P – Odra Opole), Mateusz Maćkowiak (O – Stomil Olsztyn), Filip Nawrocki (O – Ruch Chorzów), Jakub Niedbała (P – Piast Gliwice), Jakub Rajczykowski (B – Raków Częstochowa), Zbigniew Wojciechowski (O – GKS Katowice), Dawid Wojtyra (N – Raków II Częstochowa) czy Olivier Wypart (O – Śląsk Wrocław).

Przygotowania:
W ramach przygotowań do rozgrywek II ligi ekipa trenera Geregi rozegrała tylko 4 sparingi z lokalnymi rywalami, w których wygrała 4:0 z GKS Bełchatów, zremisowała 2:2 z GKS Tychy i 2-krotnie przegrała (1:2 z GKS Jastrzębie i 3:4 z Polonią Bytom), przy bilansie bramkowy 10:8.

Dotychczasowa forma:
Po 8. seriach gier Skrzaki plasują się na wysokiej 7. lokacie z 12. punktami na koncie (bilans meczów 3-3-2), czyli tyle samo, co będący na pozycji barażowej Hutnik Kraków. Warto zwrócić uwagę, iż Skra strzeliła dotychczas najmniej bramek łącznie z Polonią – tylko 5, ale z drugiej strony częstochowianie sami stracili zaledwie 6 goli (1. więcej niż Radunia) i jest to czołowy wynik w lidze. W spotkaniach na swojej sztucznej murawie na Loretańskiej, gospodarze trzykrotnie wygrywali po 1:0 z dołem tabeli (Kotwica, Polonia, Sandecja) oraz ponieśli porażkę 1:2 z Olimpią Elbląg.

Historia wzajemnych spotkań:
Dotychczas nie mieliśmy okazji, aby rywalizować z Niebiesko-biało-niebieskimi  z Częstochowy.

Bilans bezpośrednich starć:
0 meczów, bramki 0:0.

Szanse statystyczno-matematyczne:
Legalnie działający bukmacherzy szanse w tym starciu oceniają niemal po równo. Średni kurs 2,6 na gospodarzy i 2,7 na kaszubskie Kanarki. Najmniej prawdopodobny wydaje się podział punktów, który wyceniono na 3,3.

Nasz typ:
Pod Jasną Górą chcielibyśmy na pewno podtrzymać passę spotkań bez porażki (12 gier z rzędu!). Języczkiem u wagi może być specyfika sztucznej murawy na Lorecie, która będzie sprzymierzeńcem gospodarzy, ale podopieczni trenera Szymona Hartmana w tym sezonie również mają swoje atuty.

Zachęcamy naszych fanów do zapoznania się ze Skarbem Kibica:
https://raduniastezyca.pl/2023/07/26/skarb-kibica-kaszubskich-kanarkow

oraz do zakupów w nowym Sklepie Kibica:
https://raduniastezyca.pl/sklep/

 

Zestaw par 9. kolejki II ligi:

15 września (piątek):
Skra Częstochowa – Radunia Stężyca, godz. 19:00, sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko).
Olimpia Elbląg – Wisła Puławy, godz. 20:00, sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce).

16 września (sobota):
Olimpia Grudziądz – Zagłębie II Lubin, godz. 14:50, sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk).
Sandecja Nowy Sącz – Stal Stalowa Wola, godz. 15:00, sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).
Kotwica Kołobrzeg – GKS Jastrzębie, godz. 17:30, sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

17 września (niedziela):
KKS 1925 Kalisz – Chojniczanka Chojnice, godz. 12:00, sędzia: Robert Marciniak (Kraków).
Lech II Poznań – Pogoń Siedlce, godz. 12:00, sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice).
Hutnik Kraków – Stomil Olsztyn, godz. 13:00, sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).
Polonia Bytom – ŁKS II Łódź, godz. 15:00, sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *