Hattrick Biskupa, pogrom Grudziądza i powrót na fotel lidera

Po fantastycznym meczu, hattricku w ciągu pół godziny rezerwowego Michała Biskupa oraz bramkach Adama Płotki i Mateusza Kuzimskiego w I połowie – rozgromiliśmy beniaminka Olimpię Grudziądz i przynajmniej do jutro wróciliśmy na fotela lidera II ligi!

Początek spotkania był fatalny w wykonaniu kaszubskich Kanarków. Już w 90. sekundzie goście z Grudziądza wyszli na prowadzenie. Bramkę celną główką zdobył Oskar Sikorski, który skorzystał z idealnego dośrodkowaniu Marcina Warcholaka z rzutu rożnego.

Na szczęście odpowiedź ekipy trenera Szymona Hartmana przyszła błyskawicznie. Już 180 sekund później do wyrównania doprowadził nasz młodzieżowiec – Adrian Płotka, który w podbramkowym zamieszaniu z bliska wepchnął futbolówkę do siatki Adriana Olszewskiego.

Prowadzenie Raduniacy objęli jeszcze w I połowie. W 39. minucie, po mocnym uderzeniu z dystansu Wojciecha Łuczaka, sprytem w polu karnym wykazał się Mateusz Kuzimski, który z kilku metrów wpakował piłkę odbitą przez golkipera, do bramki grudziądzkich Olimpijczyków.

W drugiej połowie przewaga Raduni była jeszcze bardziej wyraźna. Intuicją przy zmianach wykazał się trener Hartman, który po godzinie gry desygnował na plac Michała Biskupa.

Rosły napastnik Kanarkowych już po minucie podwyższył prowadzenie na 3:1. Po odbiorze i indywidualnej akcji z dystansu wypalił celnie Kuzimski, ale Olszewski zdołał sparować futbolówkę do boku. Tam pierwszy dopadł do niej Biskup i z ostrego kąta trafił po raz pierwszy w tym spotkaniu.

Hattricka nasz napastnik skompletował w samej końcówce meczu. Najpierw w 90. minucie skorzystał z celnego dośrodkowaniu Jonatana Strausa z lewej flanki i na raty, najpierw próbował głową, a potem nogą pokonał bramkarza Olimpii.

120 sekund później Bartłomiej Kasprzak urządził sobie solowy rajd i z linii końcowej dograł w pole bramkowe gości, wprost na nogę Biskupa, któremu pozostało tylko odpowiednio dołożyć stopę i dzięki temu zaliczył prawdziwe wejście smoka i klasycznego hattricka!

Mecz zakończył się efektownym zwycięstwem Raduni 5:1, które dało nam co najmniej do niedzieli, pozycję lidera 2. ligi. W następnej kolejce zmierzymy się na wyjeździe ze Skrą w Częstochowie, a za 2 tygodnie czekają nas także wyjazdowe derby w Chojnicach!

3:1 – Michał Biskup 91 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 19. Jakub Kwiatkowski, 3. Tomasz Dejewski, 93. Łukasz Bogusławski, 6. Jonatan Straus – 8. Wojciech Łuczak (59, 2. Dmytro Baszłaj), 4. Paweł Czajkowski (90, 28. Maciej Dampc), 33. Bartłomiej Kasprzak, 10. Bartosz Bartkowiak (59, 9. Michał Biskup), 20. Adam Płotka – 7. Mateusz Kuzimski (89, 11. Patryk Mularczyk).

Olimpia: 1. Adrian Olszewski – 6. Oskar Sikorski, 26. Artiom Rozgoniuc, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak – 21. Jan Bonikowski (63, 18. Kacper Jarzec), 20. Damian Vũ Thành (72, 29. Kacper Rychert), 15. Maciej Pałaszewski (63, 11. Aghwan Papikjan), 44. Dominik Frelek (77, 80. Mateusz Sopoćko), 14. Konrad Gutowski – 88. Kostiantyn Czernij (77, 10. Patryk Winsztal).

Żółte kartki: Płotka, Biskup – Czernij. Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn). Widzów: 450 (20 gości).

Skrót meczu i bramki. Źródło: TVP Sport: