Polubowny remis nad morzem

Po asyście Patryka Mularczyka i pięknej bramce w 30. minucie Wojciecha Łuczaka, przez kilkadziesiąt minut byliśmy nawet liderem wirtualnej tabeli II ligi, ale Kotwica Kołobrzeg zdołała wyrównać w końcówce – gol z bliska Arona Stasiaka i po raz 4. w tym sezonie zremisowaliśmy swoje spotkanie 1:1. Z naszej strony największe zagrożenie groziło gospodarzom ze strony Mateusza Kuzimskiego, ale tym razem nasz najlepszy snajper, mimo kilku prób, nie mógł się wstrzelić w bramkę miejscowych.

W ostatnim kwadransie Kotwa postawiła wszystko na jedną kartę i po bramce wyrównującej, Jakub Rzeźniczak celną główką pokonał ponownie Kacpra Tułowieckigo, na szczęście był na pozycji spalonej. Natomiast w doliczonym czasie gry popularny Repcak fantastycznie obronił główkę z kilku metrów w wykonaniu Filipa Kozłowskiego! W najbliższą sobotę, 9 września o godz. 15;45, podejmiemy  na Arenie Radunia Olimpię Grudziądz, a mecz ponownie pokaże telewizja TVP Sport.

Skrót meczu – źródło TVP Sport:

4 września 2023, godz. 18:15 – Stadion Miejski w Kołobrzegu.

Kotwica Kołobrzeg – Radunia Stężyca 1:1 (0:1)
0:1 – Wojciech Łuczak 30 min.
1:1 – Aron Stasiak 79 min.

Kotwica: 30. Krystian Michalski – 21. Michał Kozajda (63, 9. Filip Kozłowski), 52. Jakub Rzeźniczak, 19. Sebastian Murawski, 7. Łukasz Kosakiewicz – 6. Kamil Kort (73, 99. Olaf Nowak), 16. Josip Šoljić, 24. Filipe Oliveira, 10. Michał Cywiński (57, 14. Aron Stasiak), 77. Tafara Madembo (73, 5. Patryk Pytlewski) – 25. Jonathan Júnior (73, 11. Tomasz Kaczmarek).

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny (75, 16. Jan Furman), 3. Tomasz Dejewski, 93. Łukasz Bogusławski, 6. Jonatan Straus – 8. Wojciech Łuczak (56, 9. Michał Biskup), 4. Paweł Czajkowski, 33. Bartłomiej Kasprzak, 11. Patryk Mularczyk (77, 2. Dmytro Baszłaj), 20. Adam Płotka (46, 24. Adrian Rajski) – 7. Mateusz Kuzimski.

Żółte kartki: Kort, Jonathan Júnior, Filipe Oliveira, Kosakiewicz – Płotka, Kasprzak, Czajkowski, Bogusławski, Biskup. Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary).