Zwycięstwo z rezerwami Lecha i skok na pozycję lidera 2. Ligi

W końcu fatum domowych remisów zostało przełamane. Na inaugurację 6. kolejki II ligi wygrywamy 1:0 z rezerwami Lecha Poznań, po złotej główce niezawodnego Mateusza Kuzimski i obejmujemy na ten moment historyczną pozycję lidera! Brawo.

W całym meczu jak zwykle przewagę  w posiadaniu piłki miał rywal. Tym razem 36%-64%, ale to Radunia oddała 8 celnych strzałów, na bramkę gości, a Lechici z Poznania zaledwie dwa, w przeciągu 95. minut gry! W I połowie najczęściej golkiperowi Lecha zagrażał Wojciech Łuczak. Najlepszą okazję nasz pomocnik miał w 32. minucie gry, kiedy to po rajdzie Nikodema Potraca prawą flanką i dokładnym dośrodkowaniu uderzył głową po długim słupku, ale wyciągnięty jak struna Mateusz Pruchniewski, nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron było jeszcze więcej okazji ze strony kaszubskich Kanarków, aby pokonać gości z Wielkopolski. Już na początku z ostrego kąta próbował Hubert Zwoźny, ale bramkarz rezerw Lecha nie dał się zaskoczyć. W 72. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Olejnik i Bartłomiej Kasprzak znalazł się na 7-8. metrze sam przed bramką, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką!

W 82. minucie rezerwowy Michał Biskup główkując z bliska, nie wykorzystał dokładnej centry w pole karne Lechitów. ze strony Zwoźnego. Gdy wydawało się, że kolejny raz mecz na Arenie Radunia zakończy się remisem, w 88. minucie gry mieliśmy rzut sędziowski na dwudziestym metrze. Futbolówkę błyskawiczne dośrodkował z prawej strony wprowadzony kilka minut wcześniej Bartosz Bartkowiak, a “złotą”  główką wykończył  Mateusza Kuzimski!

Konferencja prasowa i wypowiedzi trenerów Artura Węski i Szymona Hartmana:

25 sierpnia 2023, godz. 16:00 – Arena Radunia, Stężyca

Radunia Stężyca – Lech II Poznań 1:0 (0:0)
1:0 – Mateusz Kuzimski 88 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 3. Tomasz Dejewski, 93. Łukasz Bogusławski, 6. Jonatan Straus – 17. Nikodem Potrac (72, 20. Adam Płotka), 4. Paweł Czajkowski, 33. Bartłomiej Kasprzak, 8. Wojciech Łuczak (60, 9. Michał Biskup), 11. Patryk Mularczyk (84, 10. Bartosz Bartkowiak) – 7. Mateusz Kuzimski.

Lech: 12. Mateusz Pruchniewski – 7. Maciej Orłowski, 4. Filip Dagerstål, 20. Michał Gurgul (63, 5. Maciej Wichtowski), 3. Ksawery Kukułka – 17. Kornel Lisman (60, 21. Maksym Pietrzak), 14. Patryk Olejnik (75, 13. Jan Niedzielski), 22. Aleksander Nadolski, 23. Maksymilian Dziuba (60, 9. Norbert Pacławski), 11. Filip Wilak – 10. Szymon Pawłowski.

Żółte kartki: Kuzimski – Olejnik, Pawłowski, Kukułka, Pacławski. Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska). Widzów: 487.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *