Elbląg zdobyty. Kolejna, wyjazdowa wygrana.

Jeśli Radunia gra na wyjeździe, to śmiało można obstawiać komplet punktów dla kaszubskich Kanarków! W pojedynku z Olimpią w Elblągu – cenne 3 punkty zapewnił nam Mateusz Kuzimski, który w 67. minucie gry skorzystał z dokładnego podania w pole karne w wykonaniu rezerwowego Adama Płotki. który pojawił się na boisku zaledwie 3 minuty wcześniej!

Pierwsza połowa to drugoligowe piłkarskie szachy, co prawda sporą przewagę w posiadaniu piłki posiadali podopieczni Przemysława Gomułki, ale czujna defensywa Raduniaków dopuściła do zaledwie dwóch celnych uderzeń gospodarzy. Inna sprawa, że w naszych szeregach bramce Witana zagroził tylko Wojciech Łuczak, ale obie jego próby były minimalnie niecelne.

Po przerwie stworzyliśmy sobie więcej sytuacji, ale tylko jedna skończyła się zdobyciem bramki. Po sukcesie 1:0 w Kaliszu, to druga  wyjazdowa wygrana w lidze trenera Szymona Hartmana i nowego sztabu szkoleniowego. Do tego trzeba doliczyć zwycięstwo w Olsztynie ze Stomilem w rundzie wstępnej PP oraz wiktorię w Siedlcach w końcówce poprzedniego sezonu. W następnej kolejce podejmiemy na Arenie Radunia w piątek (25.08) o godz. 16:00 rezerwy Lecha Poznań.

19 sierpnia 2023, godz. 18:00 – Stadion Miejski w Elbląg

Olimpia Elbląg – Radunia Stężyca 0:1 (0:0)
0:1 – Mateusz Kuzimski 67 min.

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 15. Patryk Jakubczyk (59, 6. Kamil Bartoś), 13. Michał Kuczałek, 3. Łukasz Sarnowski, 5. Kacper Szczudliński, 21. Kacper Filipczyk (65, 28. Ołeksandr Jacenko) – 17. Marcel Stefaniak, 16. Maciej Spychała (59, 23. Konrad Łabecki), 7. Kacper Jóźwicki (59, 10. Jan Sienkiewicz), 11. Maciej Famulak (72, 29. Jakub Sangowski) – 20. Adam Żak.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 3. Tomasz Dejewski, 93. Łukasz Bogusławski, 6. Jonatan Straus – 17. Nikodem Potrac (64, 20. Adam Płotka), 4. Paweł Czajkowski, 33. Bartłomiej Kasprzak, 8. Wojciech Łuczak (46, 9. Michał Biskup), 22. Danu Spătaru (60, 23. Szymon Nowicki; 82, 11. Patryk Mularczyk) – 7. Mateusz Kuzimski (82, 2. Dmytro Baszłaj).

Żółte kartki: Kuczałek – Czajkowski, Potrac, Baszłaj, Biskup. Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin).