Awans w Pucharze Polski – po wyjazdowej wygranej ze Stomilem

W rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski wygrywamy ze Stomilem w Olsztynie 2:1 i meldujemy się w I rundzie rozgrywek Pucharu Tysiąca Drużyn. Na prowadzenie wyprowadził nas już w 8. minucie debiutant w Kanarkowych barwach – Bartosz Bartkowiak, który już 3 minuty wcześniej mógł zdobyć gola, ale trafił w słupek bramki Stomilu.

Gospodarze wyrównali tuż przed gwizdkiem na przerwę, kiedy to dośrodkowanie Radosława Tulei z wolnego – na bramkę z bliska zamienił Filip Szabaciuk. Po przerwie swojego, pierwszego gola dla Raduni, dającego nam awans w PP strzelił Michał Biskup, który z bliska dobił uderzenie z dystansu także rezerwowego – Patryka Mularczyka.

Losowanie kolejnej rundy odbędzie się 11 sierpnia w samo południe, w siedzibie PZPN. Na tym etapie dołączą już zespoły z 1. Ligi i Ekstraklasy oraz zwycięzcy na szczeblu wojewódzkim.

Runda wstępna PP:

9 sierpnia 2023, godz. 17:00 – Stadion OSiR w Olsztynie

Stomil Olsztyn – Radunia Stężyca 1:2 (1:1)
0:1 – Bartosz Bartkowiak 8 min.
1:1  – Filip Szabaciuk 44 min.
1:2 – Michał Biskup 73 min.

Stomil: 1. Łukasz Jakubowski – 11. Filip Wójcik (65, 50. Michał Karlikowski), 14. Filip Szabaciuk (46, 18. Michal Bezpalec), 25. Hubert Sadowski, 4. Igor Kośmicki, 29. Radosław Tuleja – 77. Bartosz Florek, 23. Filip Laskowski (65, 8. Marcin Stromecki), 17. Łukasz Szramowski, 99. Kacper Kondracki (46, 7. Hubert Krawczun) – 89. Tomasz Bała (46, 10. Karol Żwir).

Radunia: 57. Adrian Odyjewski – 23. Szymon Nowicki, 3. Tomasz Dejewski, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus – 17. Nikodem Potrac (64, 33. Bartłomiej Kasprzak), 8. Wojciech Łuczak (66, 11. Patryk Mularczyk), 2. Dmytro Baszłaj (46, 4. Paweł Czajkowski), 10. Bartosz Bartkowiak, 20. Adam Płotka (46, 37. Hubert Zwoźny) – 7. Mateusz Kuzimski (66, 9. Michał Biskup).

Żółte kartki: Szramowski, Stromecki, Sadowski, Żwir – Straus, Bartkowiak, Kasprzak. Sędziował: Karol Wójcik (Siedlce).