Z “Sączersami” wygrana wypuszczona w ostatniej chwili

W ramach 3. kolejki 2. Ligi “tylko” remisujemy z Sandecją Nowy Sącz 1:1. Na prowadzenie wyprowadził nas strzałem z woleja w 13. minucie reprezentant Mołdawii – Danu Spataru, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Raduni. Goście wyrównali na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy celnie główkował z bliska rezerwowy Maciej Mas. Szkoda niewykorzystanych szans, ale przy uderzeniach tuż przy słupku zarówno Wojciecha Łuczaka, jak i Mateusza Kuzimskiego, fantastycznie interweniował golkiper Sączersów – Paweł Sokół.

Przed spotkaniem licznie zgromadzeni na trybunie kibice byli świadkami pożegnania Rafała Kosznika, który oficjalnie zakończył karierę piłkarską. Wieloletni kapitan Raduni, który rozegrał w barwach kaszubskich Kanarków 110 spotkań w latach 2018-23 (8 goli i 6 asyst) otrzymał z rąk prezesa Dawida Klawikowskiego oraz wiceprezesa Kazimierza Mejera pamiątkową koszulkę oraz okolicznościowy ryngraf i teraz będzie reprezentował nasz klub już tylko w roli Dyrektora sportowego.

Zapis konferencji prasowej i wypowiedzi trenerów Tomasza Kafarskiego i Szymona Hartmana:

6 sierpnia 2023, godz. 17:00 – Stężyca, Arena Radunia.

Radunia Stężyca – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)
1:0 – Danu Spătaru 13 min.
1:1 – Maciej Mas 89 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 3. Tomasz Dejewski, 93. Łukasz Bogusławski, 6. Jonatan Straus – 17. Nikodem Potrac (46, 20. Adam Płotka), 4. Paweł Czajkowski, 33. Bartłomiej Kasprzak, 11. Patryk Mularczyk (46, 8. Wojciech Łuczak), 22. Danu Spătaru (77, 23. Szymon Nowicki) – 9. Michał Biskup (57, 7. Mateusz Kuzimski).

Sandecja: 1. Paweł Sokół – 17. Tomasz Nawotka (67, 20. Mikołaj Kwietniewski), 23. Piotr Kowalik (84, 27. Michał Stankiewicz), 8. Mateusz Bartków, 24. Kamil Słaby, 18. Kacper Talar – 10. Radosław Gołębiowski (67, 11. Maciej Mas), 36. Rastislav Václavik, 9. Denis Potoma (84, 4. Mateusz Geniec) – 29. Marcinho (67, 77. Patryk Bryła), 7. Jakub Wróbel.

Żółte kartki: Straus, Kasprzak, Biskup – Václavik, Kowalik. Sędziował: Piotr Pazdecki (Koszalin). Widzów: 550.