Polubowny remis w osłabieniu

W meczu 2. kolejki remisujemy 1:1 z Hutnikiem Kraków. Goście bardzo szybko, bo już w 10. minucie wyszli na prowadzenie, po dośrodkowaniu z lewej strony i celnej główce z bliska Marcina Wróbla. W 41. minucie dwiema żółtymi kartkami w odstępstwie 10 sekund (sic!) ukarany za dyskusję z sędzią został Wojciech Łuczak.

Pomimo osłabienia, na początku drugiej połowy wyrównał Bartłomiej Kasprzak, który sfinalizował kilkukrotny ostrzał bramki Hutników. W 85. minucie mieliśmy piłkę meczową, ale kąśliwe uderzenie po ziemi Huberta Zwoźnego – na róg odbił Wiktor Kaczorowski. Już za tydzień podejmiemy ponownie na Arenie Radunia spadkowicza – Sandecję Nowy Sącz.

30 lipca 2023, godz. 17:00 – Stężyca – Arena Radunia

Radunia Stężyca – Hutnik Kraków 1:1
0:1 – Marcin Wróbel 10 min.
1:1 – Bartłomiej Kasprzak 56 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 3. Tomasz Dejewski, 93. Łukasz Bogusławski, 6. Jonatan Straus – 23. Szymon Nowicki (55, 77. Wojciech Słomka), 4. Paweł Czajkowski, 16. Jan Furman (46, 33. Bartłomiej Kasprzak), 8. Wojciech Łuczak, 22. Danu Spătaru (76, 9. Michał Biskup) – 7. Mateusz Kuzimski.

Hutnik: 39. Wiktor Kaczorowski – 11. Patryk Kieliś, 5. Dawid Kubowicz, 36. Kamil Wenger, 23. Jakub Marcinkowski – 9. Krystian Lelek (67, 77. Michał Głogowski), 10. Miłosz Drąg, 8. Dominik Zawadzki, 7. Krzysztof Świątek, 92. Deniss Rakels (67, 17. Sławomir Chmiel) – 99. Marcin Wróbel.

Żółte kartki: Spătaru, Łuczak, Czajkowski – Kubowicz, Świątek. Czerwona kartka: Wojciech Łuczak (41. minuta, Radunia, za drugą żółtą). Sędziował: Aleksander Borowiak (Poznań). Widzów: 513 (+ 7 kibiców gości)