Kapitalna inauguracja sezonu. Twierdza Kalisz w końcu zdobyta!

Na inaugurację sezonu 2023/24 w II lidze przełamujemy klątwę Kalisza i wygrywamy z miejscowym KKS-em 1:0 po złotej bramce Szymona Nowickiego z 10. minuty spotkania. Po stracie gospodarzy w środkowej strefie boiska, przeprowadziliśmy szybki kontratak zakończony wolejem Wojciecha Łuczaka – odbitym przez golkipera KKS-u Macieja Krakowiaka. Do piłki na 10. metrze dopadł Szymon Nowicki, ale bramkarz miejscowych ponownie sparował futbolówkę przed siebie. Jednak do trzech razy sztuka i przy dobitce Novika był już bez szans.

W drugiej połowie plasowany strzał z dystansu Łuczka wylądował na słupku. Kaliszanie mieli swoje okazje, zarówno w I, jak i w II połowie, ale albo byli nieskuteczni, albo kilka razy fantastycznymi interwencjami popisywał się nasz bramkarz Kacper Tułowiecki. Na koniec mamy więc kapitalne rozpoczęcie rozgrywek w wykonaniu kaszubskich Kanarków. Brawo trener Szymon Hartman, cały sztab i drużyna. Jesteśmy niepokonani od 4. spotkań, a nasz bramkarz Tułowiecki, po raz 4. zagrał na zero z tyłu! Teraz czeka nas domowy tryptyk w Stężycy i niedzielne mecze w kolejności: Hutnik, Sandecja i Polonia.

22 lipca 2023, godz. 19:25 – Kalisz, Stadion Miejski

KKS 1925 Kalisz – Radunia Stężyca 0:1 (0:1)
0:1 – Szymon Nowicki 10 min.

KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak – 23. Maciej Białczyk (73, 22. Wojciech Maroszek), 3. Mateusz Gawlik, 35. Bartosz Kieliba, 42. Wiktor Smoliński – 17. Jakub Głaz (61, 7. Kacper Janiak; 87, 16. Bartłomiej Putno), 8. Oskar Kalenik (61, 70. Adam Dębiński), 21. Kentarō Arai, 10. Néstor Gordillo, 71. Kamil Koczy – 19. Filip Szewczyk (87, 14. Bartosz Gęsior).

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 3. Tomasz Dejewski, 93. Łukasz Bogusławski (66, 28. Maciej Dampc), 6. Jonatan Straus – 23. Szymon Nowicki, 4. Paweł Czajkowski, 16. Jan Furman, 8. Wojciech Łuczak (66, 33. Bartłomiej Kasprzak), 77. Wojciech Słomka (74, 9. Michał Biskup) – 7. Mateusz Kuzimski.

Żółte kartki: Koczy – Czajkowski, Zwoźny, Tułowiecki. Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice).