Transfer Last Minute – Reprezentant Mołdawii wzmacnia Radunię!

Urodzony 24 maja 1994 roku w stolicy Mołdawii Kiszyniowie Danu Spataru – podpisał z Radunią roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Sam zawodnik pojawi się w Stężycy, w przyszłym tygodniu, gdyż jeszcze wczoraj rozgrywał w barwach FC Milsami Orhei mecz rewanżowy w 1. rundzie kwalifikacji do LKE z litewskim FK Panevėžys. (tydzień temu 2:2 na Litwie – asysta przy drugiej bramce i wczorajsza porażka 0:1 w Orhei).

29-letni , lewo i prawonożny skrzydłowy jest wychowankiem szkółki piłkarskiej Zimbru Chisinau. W seniorskiej karierze reprezentował barwy wielokrotnego mistrza kraju Zimbru Kiszyniów,  rumuńskich klubów  Astra Giurgiu i Politehnica Iași, łotewskiej FC Liepaja, armeńskich zespołów Noah i Ararat-Armenia , rosyjskiego Pari Nizhniy Novgorod oraz występującego w lidze Uzbekistanu – AGMK Olmaliq.

Danu ostatnio bronił czerwono-białych barw klubu Milsami, wcześniej znanego pod nazwą Viitorul Step-Soci i Viitorul Orhei, który zakończył ubiegły sezon na 4. miejscu mołdawskiej Ekstraklasy. W barwach Milsami zagrał w finałowej rundzie 10 meczów, spędził na murawie 774 minuty, zdobył 1 bramkę i dołożył 2 asysty. Rozegrał także 2 spotkania w Pucharze Mołdawii (158 minut na boisku – 1 asysta).

W ubiegłym sezonie mołdawski reprezentant wystąpił w 1. i 2. rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy przeciwko odpowiednio litewskiemu FK Panevėžys (w dwumeczu 2:0 i 0:0) oraz fińskiemu klubowi – Kuopion Palloseura (1:4 i 2:2). W 4. europejskich występach zdobył 2 bramki, a w tegorocznej edycji LKE dołożył asystę.

Spartaru ma na swoim koncie także 27 występów i 5 bramek w młodzieżowej reprezentacji Mołdawii do lat 21 oraz 22 mecze w seniorskiej kadrze swojego kraju. Danu zagrał również 5 razy w kadrze U-17 (1 gol) oraz trzykrotnie w kategorii U-19. Piłkarz posiada także obywatelstwo rumuńskie. 

Danu bun venit in Polonia, Kashubia si Radunia!

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *