Kolejny bramkarz i młodzieżowiec na pokładzie Raduni

Kontrakty z Radunią podpisali kolejni zawodnicy, którzy będą reprezentować Kanarkowe barwy w sezonie 2023/24 – bramkarz Konrad Syldatk oraz młodzieżowiec Hubert Zwoźny.

Urodzony w Lęborku 23-letni  Syldatk przyszedł ze Stomilu Olsztyn, w którym nie rozegrał żadnego spotkania w zakończonym sezonie. Mierzący 194 cm wzrostu golkiper jest wychowankiem kaszubskiej drużyny Anioły Garczegorze. Jako junior reprezentował barwy: AS Pomorze Sopot, SI Arka Gdynia oraz Błękitnych Wronki. Jako senior występował w Błękitnych, Lubuszaninie Trzcianka, Warcie Poznań i Unii Janikowo, a ostatnio w Stomilu. W sezonie 2020/21 rozegrał 28 meczów w barwach III-ligowej Unii z Janikowa i co ciekawe wystąpił jesienią na Arenie Radunia w przegranym przez janikowian 0:4 meczu w Stężycy, w którym w 80. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Radosława Stępnia. Syldatk podpisał z Radunią roczną umowę.

Z kolei 19-letni boczny obrońca lub pomocnik Zwoźny został na rok wypożyczony do Raduni z rezerw III-ligowej Korony Kielce. Wychowanek drużyny LUKS Skrzyszów w wieku juniorskim przez 4 sezony szkolił się także w Unii Tarnów, z której w 2020 roku przeszedł do Korony. W barwach rezerw kieleckich Scyzoryków w ostatnim sezonie wystąpił w 30. spotkaniach, w których spędził na murawie 2509 minut i został 8-krotnie ukarany żółtą kartką. Dla Korony rozegrał także 19 meczów w Centralnej Lidze Juniorów, w których strzelił 2 bramki i zanotował 1. asystę. 

Konrad & Hubert  – witamy na pokładzie Raduni i życzymy jak najwięcej udanych występów w barwach kaszubskich Kanarków.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *