Karny sparing z Arką w Gniewinie

Po dwóch bramkach straconych w II połowie z rzutów karnych – przegraliśmy sparing z Arką Gdynia w Gniewinie. Trzeci letni sparing, ponownie rozegraliśmy w Gniewinie, gdzie przebywał nasz rywal. W całym spotkaniu optyczna przewagę posiadali I-ligowcy z Trójmiasta. W I połowie dwukrotnie przed stratą gola ratował nas fantastycznie usposobiony Kacper Tułowiecki. Najpierw w 12. minucie obronił rzut karny autorstwa Kacpra Skóry, a 20 minut później, w sobie tylko znany sposób, wybronił w sytuacji sam na sam uderzenie z kilku metrów Olafa Kobackiego!

W drugiej odsłonie jego zmiennik – Adrian Odyjewski nie miał już tyle szczęścia. Już w 47. minucie z karnego, trafieniem przy słupku – pokonał go Michał Marcjanik i ten sam zawodnik skopiował swój wyczyn identycznym strzałem z wapna w 59. minucie gry. Również w II połowie, ton wydarzeniom na murawie w Gniewinie nadawali żółto-niebiescy z Gdyni.  Radunia mogła pokusić się o bramkę w 67. minucie, ale mocne uderzenie z dystansu, ponownie wprowadzonego do gry Łukasza Bogusławskiego – wybronił Paweł Lenarcik.  Ostatni kwadrans sparingu nie przyniósł już żadnego zagrożenia i zmiany wyniku z obu stron.

W letnim okresie przygotowawczym doznaliśmy więc trzeciej porażki. (0:3 z Piastem, 1:2 z Kotwicą i 0:2 z Arką). Decydujący sprawdzian przed startem nowego sezonu 2. Ligi, będzie miał miejsce w najbliższy piątek (14.07), kiedy to w Stężycy o godz. 11:00, podejmiemy lokalnego rywala – trzecioligową Cartusię Kartuzy. Sparing rozegrany zostanie na bocznym boisku treningowym. Wstęp wolny.

8 lipca 2023, godz. 16:00 – Stadion Gminny w Gniewinie.

Arka Gdynia – Radunia Stężyca 2:0 (0:0)
1:0 – Michał Marcjanik 48 min. (k)
2:0 – Michał Marcjanik 59 min. (k)

Arka (I połowa): Paweł Lenarcik – Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Kasjan Lipkowski, Marcel Predenkiewicz, Michał Bednarski, Sebastian Milewski, Dawid Gojny, Kacper Skóra, Olaf Kobacki, Jakub Wilczyński.

(II połowa) Paweł Lenarcik (75 Paweł Depka) – Kasjan Lipkowski (85 Marcel Szymański), Michał Marcjanik (60 Martin Dobrotka), Przemysław Stolc (85 Antoni Elwart), Marcel Predenkiewicz (60 Kacper Skóra), Michał Borecki, Sebastian Milewski (60 Michał Bednarski), Dawid Gojny (60 Jerzy Tomal), Jakub Wilczyński (67 Wojciech Zieliński), Olaf Kobacki (74 Wiktor Sawicki), Karol Czubak.

Radunia (I połowa): Kacper Tułowiecki – Hubert Zwoźny, Tomasz Dejewski, Łukasz Bogusławski, Jonatan Straus, Paweł Czajkowski, Patryk Mularczyk, Wojciech Łuczak, Wojciech Słomka, Adrian Rajski, Michał Biskup.

(II połowa) Adrian Odyjewski – Hubert Zwoźny (66 Filip Lipka), Tomasz Dejewski, Maciej Dampc, Jonatan Straus, Paweł Czajkowski (66 Łukasz Bogusławski), Bartłomiej Kasprzak, Wojciech Łuczak (55 Bartosz Bartkowiak), Szymon Nowicki, Adam Płotka, Mateusz Kuzimski.