Porażka w pierwszym sparingu z wyżej notowanym rywalem

W pierwszym, letnim sparingu rozegranym w Gniewinie, przegrywamy z występującym w Ekstraklasie – Piastem Gliwice 3:0 (1:0).

Zwłaszcza w pierwszej połowie dotrzymywaliśmy kroku wyżej notowanemu rywalowi. Niestety w 20. minucie Piast wyszedł na prowadzenie, gdy po przechwycie Jakuba Czerwińskiego na własnej połowie, szybkim kontrataku i prostopadłym zagraniu Jorge FelixaMichael Ameyaw w sytuacji sam na sam z Kacprem Tułowieckim, trafił do siatki. Kanarki najlepszą okazję miały 5 minut przed gwizdkiem na przerwę, kiedy to po dośrodkowaniu z lewej strony i główce nowego napastnika Michała Biskupa – piłka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej odsłonie oba zespoły przeprowadziły mnóstwo zmian w wyjściowych składach. Naszej defensywie najwięcej problemów sprawiał szybki, ukraiński skrzydłowy Serhij Krykun, który dwukrotnie urwał się na prawym i lewym skrzydle i po jego celnych dośrodkowaniach w pole karne z bliska Adriana Odyjewskiego pokonali najpierw Grzegorz Tomasiewicz (51 min.), a następnie młodzieżowiec Marcel Bykowski (75 min.). W międzyczasie mocno z dystansu, zza pola karnego, uderzył Mateusz Kuzimski, ale z jego próbą poradził sobie Karol Szymański.

W meczu kontrolnym z Piastem w naszym zespole zagrali testowani młodzieżowcy: Hubert Zwoźny (Korona II Kielce), Franciszek Antkiewicz (Polonia Warszawa CLJ), Szymon Zimnicki (Chojniczanka) i Łukasz Andrychowicz (Raków Częstowchowa CLJ). Kolejny sparing zagramy już w najbliższą sobotę 1 lipca, o godz. 11:00 w Stężycy, a naszym rywalem będzie Kotwica Kołobrzeg.

28 czerwca 2023, godz. 17:00 – Gniewino

Piast Gliwice – Radunia Stężyca 3:0 (1:0)
1:0 – Michael Ameyaw 20 min.
2:0 – Grzegorz Tomasiewicz 51 min.
3:0 – Marcel Bykowski 75 min.

Radunia Stężyca: 1. Kacper Tułowiecki (46, 12. Adrian Odyjewski) – 15. Hubert Zwoźny (46, 22. Szymon Nowicki), 18. Łukasz Bogusławski (46, 3. Tomasz Dejewski), 24. Maciej Dampc, 17. Jonatan Straus (46, 25. Nikodem Potrac; 80, 20. zawodnik testowany) – 77. Wojciech Słomka (46, 13. Szymon Zimnicki), 4. Paweł Czajkowski (65, 2. Dmytro Baszłaj), 2. Dmytro Baszłaj (46, 9. Bartłomiej Kasprzak), 14. Patryk Mularczyk (46, 8. Wojciech Łuczak), 11. Franciszek Antkiewicz (65, 27. Łukasz Andrychowicz) – 19. Michał Biskup (46, 7. Mateusz Kuzimski).