Kolejny piłkarz Garbarni zawitał do Stężycy

Po ofensywnym pomocniku Patryku Mularczyku, kolejnym piłkarzem Brązowych z Krakowa, który na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do Raduni – jest Wojciech Słomka. 24-letni piłkarz urodził się w Brzesku i jest wychowankiem tamtejszego Okocimskiego KS. W juniorach grał także dla MOSiR-u Bochnia, Cracovii oraz Progresu Kraków.

Dynamiczny prawo lub lewoskrzydłowy ma na swoim koncie 6 występów w Ekstraklasie, w barwach Wisły Kraków. Grał także w innych klubach z południa: GKS-ie Katowice, Zagłębiu Sosnowiec, Skrze Częstochowa, a ostatnie dwa sezony spędził pod Wawelem w barwach Garbarni. W brązowej koszulce krakowskich Garbarzy Słomka zaliczył 56 spotkań, w których zanotował 6 goli i 14 asyst.

Mierzący 178 centymetrów wzrostu boczny pomocnik bądź skrajny napastnik, ma na koncie również 35 meczów i 2 gole na poziomie 1. Ligi. Na początku kariery występował także w Centralnej Lidze Juniorów – gdzie w 30 spotkaniach 11-krotnie pokonywał bramkarza rywali i dołożył do tego 3 kluczowe podania.

Wojtek – Witamy na pokładzie stężyckich Kanarków i życzymy samych udanych występów, goli i asyst dla Dumy Kaszub.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *