Król strzelców III ligi dołącza do Raduni!

Jeden z najlepszych, młodych, utalentowanych III-ligowych pomocników – podpisał roczny kontrakt z Radunią, z możliwością przedłużenia na kolejny sezon. 23-letni Bartosz Bartkowiak urodził się w Środzie Wielkopolskiej i jest wychowankiem miejscowej Polonii, z którą jeszcze niedawno toczyliśmy zacięte boje o awans na szczebel centralny.

Kolejnym etapem jego kariery była AP Lecha Poznań i to z Kolejorzem zadebiutował w seniorskim futbolu najpierw na szczeblu III ligi, a następnie awansował z tą drużyną szczebel wyżej. Ofensywnie nastawiony pomocnik, jesień 2020 roku spędził w I-ligowej Miedzi Legnica, natomiast wiosną 2021 roku powrócił do swojego macierzystego klubu – Polonii Środa Wlkp.

W zakończonym kilka dni temu sezonie, kreatywny pomocnik należał do najlepszych piłkarzy na swojej pozycji i wykręcił w barwach Polonii double-double. Bartkowiak może pochwalić się aż 17. bramkami i 19. asystami, co dało mu tytuł króla strzelców w grupie II trzeciej ligi. Łącznie spędził na boisku 2578 minut, a jego zespół zajął III miejsce w końcowej klasyfikacji.

W sumie na III-ligowych boiskach Bartek rozegrał 96 spotkań w których strzelił 22 gole i dołożył tyle samo kluczowych podań. W II lidze nasz nowy nabytek zagrał 22 razy i zdobył 3 bramki, a na szczeblu I ligi pojawił się 9-krotnie.  Do jego bilansu należy dodać także 54 gry w rozgrywkach CLJ, gdzie trafił 11 razy i dołożył 7 asyst.

Mierzący 177 cm wzrostu ofensywny bądź środkowy pomocnik będzie rywalizował w nowym sezonie o miejsce w składzie z pozyskanym wczoraj z Garbarni – Patrykiem Mularczykiem. Bartek – Witômë na Kaszëbach i życzymy jak najwięcej dobrych występów, bramek oraz asyst również w Kanarkowych barwach!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *