Brązowy Garbarz zasila Kanarki

Kolejnym zawodnikiem, który podpisał roczny kontrakt z Radunią, z możliwością przedłużenia na kolejny sezon, jest piłkarz Garbarni KrakówPatryk Mularczyk.  25-latek trafił na Kaszuby na zasadzie transferu definitywnego. Ofensywny pomocnik wywodzi się ze Śląska i Zagłębia. Urodził się w Mysłowicach i jest wychowankiem miejscowego MOSiR-u, ale przez większość seniorskiej kariery związany był z Zagłębiem Sosnowiec.

W międzyczasie reprezentował także barwy: Skry Częstochowa i GKS-u Bełchatów. Wiosną 2020 filigranowy rozgrywający trafił do Wigier Suwałki, a ostatni sezon spędził pod Wawelem. W barwach Brązowych z Krakowa Patryk rozegrał 24 mecze ligowe oraz jeden pucharowy. Łącznie spędził na boisku 1897 minut i w tym czasie zdobył 5 bramek i zanotował 4 asysty.

Mierzący 170 cm wzrostu ofensywny, bądź środkowy pomocnik wystąpił w 59. meczach na szczeblu I ligi gdzie zaliczył 5 trafień i dołożył  do tego 3 asysty. Rozegrał także 107 meczów II-ligowych, w których zdobył 15 bramek i zanotował 13 asyst. Ma na koncie również 17 występów i 7 goli na poziomie III ligi.

Patryk, po Śląsku i Zagłębiu oraz Małopolsce – Witômë na Kaszëbach i życzymy jak najwięcej goli oraz kluczowych podań w barwach stężyckich Kanarków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *