Podziękowania za sezon i pierwsze decyzje kadrowe

W niedzielę 4 czerwca zakończyliśmy szczęśliwie rozgrywki 2022/23. Dziękujemy całej społeczności Raduni za wsparcie przez cały sezon. Dziękujemy trenerowi Szymonowi Hartmanowi oraz nowemu sztabowi za utrzymanie w końcówce na szczeblu centralnym, wszystkim naszym sponsorom za wsparcie finansowe i materialne oraz zwłaszcza kibicom, którzy do końca wierzyli i licznie wspierali drużynę z trybun.

Jednocześnie klub na czele z Prezesem Dawidem Klawikowskim, trenerem Hartmanem i dyrektorem sportowym Rafałem Kosznikiem – podjął pierwsze decyzje kadrowe na przyszły sezon. W Raduni z ważnymi umowami pozostają: Dmytro Baszłaj, Mateusz Kuzimski, Wojciech Łuczak i Jonatan Straus oraz grupa młodzieżowców na kontraktach: Jan Furman, Filip Lipka, Adam Płotka, Nikodem Potrac i Adrian Rajski.  Na podstawie odpowiednich klauzul przedłużeniu uległy kontrakty: Macieja Dampca i Andrzeja Kaszuby. Trwają rozmowy i negocjacje w sprawie nowych kontraktów z Szymonem Nowickim Kacprem Tułowieckim.

Z dniem 30 czerwca wygasają umowy: Kacpra Czajkowskiego, Sebastiana Dei, Marcela Górskiego, Przemysława Kity, Jakuba Letniowskiego, Macieja Orłowskiego, Cezarego Sauczka, Radosława Stępnia, Pawła Wojowskiego i Bartosza Zynka  oraz obcokrajowców: Portugalczyka Ednilsona Furtado, Ukraińca Dmytro Prichny i Brazylijczyka Eduardo Soaresa, a także wypożyczonych do innych klubów: Michała Leszczyńskiego (Sokół Ostróda) i Janusza Surdykowskiego (KP Starogard Gd.).

Kapitan i najbardziej doświadczony zawodnik – Rafał Kosznik kończy oficjalnie karierę piłkarską. Natomiast Tomasz Dejewski został wystawiony na listę transferową, a młodzieżowiec Wojciech Jakubik wraca po półrocznym wypożyczeniu do Termaliki Nieciecza, gdzie został sprzedany w zimowym okienku transferowym. Panowie, dziękujemy za reprezentowanie barw kaszubskich Kanarków i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *