Zostały 4 finały. Najbliższy z Motorem w Lublinie.

W ostatnich 5. spotkaniach kaszubskie Kanarki zaledwie dwukrotnie zremisowały i na finiszu rozgrywek, z przewagą zaledwie 3. punktów nad strefą spadkową, musimy walczyć o utrzymanie w eWinner 2. Lidze. Pozostały 4 ostatnie mecze, które zaważą o naszym być, albo nie być?

Najbliższa okazja do wzbogacenia konta punktowego nadarzy się w Lublinie, gdzie w sobotę (13.05), o godz. 17:00 zmierzymy się z tamtejszym Motorem. Arbitrem głównym tego meczu będzie Kornel Paszkiewicz z Wrocławia, a spotkanie pokaże na żywo telewizja internetowa Pilot WP.

W odmiennej sytuacji są Motorowcy. Gospodarze prowadzeni od połowy września przez portugalskiego szkoleniowca Gonçalo Feio na finiszu rundy wiosennej walczą o możliwość udziału w barażach o Fortuna 1. Ligę! Po 30. rozegranych kolejkach lublinianie plasują się na 7. lokacie, mając 47 punktów, czyli tyle samo, co będąca w strefie barażowej Wisła Puławy.

Przed podopiecznymi trenera Ostapa Markewycza piekielnie trudne zadanie, gdyż na wiosnę w 11. rozegranych kolejkach, lublinianie odnieśli 8 zwycięstw, zremisowali tylko dwa tygodnie temu u siebie 1:1 z Hutnikiem i ponieśli zaledwie dwie porażki: 1:2 w Olsztynie ze Stomilem oraz 3 tygodnie temu w derbach z Wisłą Puławy.

Wiosenny bilans bramkowy podopiecznych trenera Feio to 24 gole zdobyte i zaledwie 9 bramek straconych, a na Arenie Lublin bilans goli wynosi 18:5. Motor na wiosnę u siebie oprócz remisu z HKS-em, 5-krotnie odprawiał swoich rywali z kwitkiem!

Za Radunią przemawia za to historia dotychczasowych spotkań z “żółto-biało-niebieskimi”. Wszystkie mecze odbyły się w dwóch ostatnich sezonach eWinner 2. Ligi i jak na razie gospodarze sobotniego starcia nie znaleźli jeszcze sposobu na stężyckie Kanarki!

Trener Markewycz przy wyborze kadry na mecz z Motorowcami nie będzie brał pod uwagę ukaranych kartkami: Jonatana Strausa oraz Dmytro Bashlaia, a także rehabilitujących się po operacjach: Andrzeja Kaszuby i Jakuba Letniowskiego.

Historia spotkań z Motorem Lublin:

II liga jesień 2021/22 – Kolejka 16. – Radunia – Motor Lublin 3:0 (2:0) (Szuprytowski 23′, 44′, Retlewski 86′)

wiosna 2021/22 – Kolejka 33. – Motor – Radunia 2:2 (0:2) (Murawski 78 ‘(s), Błyszko 80′ – Retlewski 10′, Stępień 25’)

II liga jesień 2022/23 – Kolejka 14. – Radunia – Motor 1:1 (0:0) (Surdykowski 55′ – Ceglarz 50′)

Bezpośrednią transmisję ze spotkania z Motorem w Lublinie, obejrzeć możecie tradycyjnie w telewizji internetowej Pilot WP. Najlepiej jeśli skorzystacie z  podanego linka: bit.ly/3Prtqo4 lub dedykowanego kodu QR, dzięki czemu część zysku trafi także na konto naszego klubu.

Zestaw par 31. kolejki eWinner 2. Ligi:

12 maja (piątek):
Górnik Polkowice – Kotwica Kołobrzeg, godz. 17:00, sędzia: Paweł Pskit (Łódź).
Znicz Pruszków – GKS Jastrzębie, godz. 18:00, sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).

13 maja (sobota):
Garbarnia Kraków – Polonia Warszawa, godz. 16:00, sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).
Pogoń Siedlce – Hutnik Kraków, godz. 17:00, sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn).
KKS 1925 Kalisz – Siarka Tarnobrzeg, godz. 17:00, sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).
Motor Lublin – Radunia Stężyca, godz. 17:00, sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).
Olimpia Elbląg – Zagłębie II Lubin, godz. 18:00, sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk).
Stomil Olsztyn – Wisła Puławy, godz. 19:45, sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).

14 maja (niedziela):
Śląsk II Wrocław – Lech II Poznań, godz. 12:00, sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *