Podtrzymać tradycję ze Związkowymi z Elbląga

W ramach 29. serii gier w eWinenr 2. lidze przyjdzie się zmierzyć kaszubskim Kanarkom na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (29.04) na stadionie przy Agrykoli 8. Arbitrem głównym będzie sędzia Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 17:00. Kto nie wybiera się do Elbląga – może oglądać transmisję w telewizji internetowej Pilot WP.

Po 28. kolejkach “Związkowi” z Elbląga plasują się na 8. pozycji w ligowej tabeli ze stratą 3. oczek do strefy barażowej. Na taki wynik złożyło się 10 zwycięstw, 11 remisów i 7 porażek. Bilans bramkowy “Olimpijczyków” to 34:27. Wiosna w wykonaniu podopiecznych trenera Przemysława Gomułki jest jednak dużo gorsza niż runda jesienna.

Początek nie był jeszcze taki zły, gdyż po trzech remisach z rzędu, przyszły dwie wygrane (2:1 z rezerwami Śląska oraz 1:0 w Pruszkowie ze Zniczem). Natomiast cztery ostatnie kolejki to już fatalna seria i komplet porażek na koncie ZKS-u, co sprawiło, że ekipa z Żuław wypadła ze strefy barażowej o Fortuna 1. Ligę.

W przerwie zimowej z elbląskim klubem pożegnali się m.in.: wieloletni kapitan i ostoja defensywy – Kamil Wenger, który wzmocnił ligowego rywala – Hutnika Kraków oraz napastnik Kamil Wojtyra, który przeszedł do rezerw Rakowa Częstochowa. W ich miejsce działacze z Agrykoli 6 zakontraktowali chociażby napastnika Mariusza Gabrycha z I-ligowej Sandecji, a po kontuzji wrócił do składu pomocnik Dawid Winiarski.

Zdecydowanie najskuteczniejszymi zawodnikami w talii trenera Gomułki są wypożyczony z Pogoni Szczecin napastnik – Aron Stasiak z 9. bramkami, aczkolwiek po raz ostatni trafił on do siatki rywali pod koniec listopada ubiegłego roku oraz białoruski playmaker Jan Sienkiewicz – strzelec 7 goli.

Po odejściu z Raduni m.in.: Szuprytowskiego, Millera czy Surdykowskiego, w naszej drużynie pozostało już tylko dwóch zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali “Żółto-biało-niebieskie” barwy gospodarzy. Takie występy mają na swoim koncie bramkarz Kacper Tułowiecki, oraz pomocnik Radosław Stępień.

Historycznie mamy bardzo dobre wspomnienia z pojedynków z Olimpią. Dotychczas zagraliśmy ze sobą trzy razy i odnieśliśmy jedno zwycięstwo, a dwukrotnie nasze starcia kończyły się remisami. W rundzie jesiennej na Arenie Radunia już po 7. minutach prowadziliśmy 2:0  (bramki Bashlaia i Jakubika), ale elblążanie zdołali wyrównać, strzelając drugiego gola już w doliczonym czasie gry. Miejmy nadzieję, że po jutrzejszym meczu “tradycyjnie” wzbogacimy swoje konto punktowe kosztem gospodarzy.

Historia meczów z Olimpią Elbląg:

19.09.2021 – Radunia Stężyca – Olimpia Elbląg 3:0 (Miller, Łuczak, Retlewski)
02.04.2022 – Olimpia Elbląg – Radunia Stężyca 0:0
25.09.2022  – Radunia Stężyca – Olimpia Elbląg 2:2 (Bashlai, Jakubik – Sarnowski, Branecki)

Bezpośrednią transmisję ze spotkania z Olimpijczykami w Elblągu, obejrzeć możecie tradycyjnie w telewizji internetowej Pilot WP. Najlepiej jeśli skorzystacie z  podanego linka: bit.ly/3Prtqo4 lub dedykowanego kodu QR, dzięki czemu część zysku trafi także na konto naszego klubu.

Zestaw par 29. kolejki eWinner 2. Ligi:

28 kwietnia (piątek):
Polonia Warszawa – Zagłębie II Lubin, godz. 19:11, sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk).

29 kwietnia (sobota):
Górnik Polkowice – Siarka Tarnobrzeg, godz. 13:00, sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń).
Śląsk II Wrocław – GKS Jastrzębie, godz. 13:30, sędzia: Maciej Pelka (Poznań).
Stomil Olsztyn – Znicz Pruszków, godz. 15:00, sędzia: Piotr Idzik (Poznań).
Garbarnia Kraków – Kotwica Kołobrzeg, godz. 15:00, sędzia: Szymon Lizak (Poznań).
Pogoń Siedlce – Lech II Poznań, godz. 17:00, sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce).
KKS 1925 Kalisz – Wisła Puławy, godz. 17:00, sędzia: Albert Różycki (Łódź).
Olimpia Elbląg – Radunia Stężyca, godz. 17:00, sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

30 kwietnia (niedziela):
Motor Lublin – Hutnik Kraków, godz. 14:45, sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *