Fatum Czarnych Koszul

Miłego złego początki, a sama końcówka fatalna w skutkach. Mimo dwukrotnego prowadzenia w meczu, finalnie po raz drugi w tym sezonie przegrywamy z Polonią Warszawa w takim samym stosunku 2:3. Spotkanie zostało przedłużone o 10 minut z powodu kontuzji arbitra głównego na początku II połowy.

Już w doliczonym czasie gry dwukrotnie “skarcił” nas rezerwowy Michał Fidziukiewicz, który pokonał Kacpra Czajkowskiego w 94. oraz… 101. minucie meczu! Po raz pierwszy dobił główkę kolegi w słupek z najbliższej odległości, a na 3:2 sam celnie główkował z rzutu rożnego w ostatniej sekundzie spotkania!

Pod koniec pierwszej części gry z powodu kontuzji plac gry opuścił kapitan Raduni i strzelec bramki na 1:0 – Mateusz Kuzimski, który w 36. minucie płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów tuż przy słupku, zakończył swój solowy rajd, po podaniu w “czeską uliczkę”.

W 97. minucie kąśliwie strzelił zza pola karnego rezerwowy Bartosz Zynek, ale czujny Lemanowicz zdołal sparować piłkę na róg. Natomiast w 99. minucie za akcję ratunkową bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został Jonatan Straus. Gola na 2:1 dla Kanarków zdobył także Brazylijczyk Eduardo Soares. który w 70. minucie pewnie wykorzystał “jedenastkę” podyktowaną za zagranie ręką jednego z obrońców Polonii.

15 kwietnia 2023, godz. 18:00 – Konwiktorska, Warszawa

Polonia Warszawa – Radunia Stężyca 3:2 (0:1)
0:1 – Mateusz Kuzimski 36 min.
1:1 – Marcin Kluska 63 min.
1:2 – Eduardo Soares 70 min. (k)
2:2 – Michał Fidziukiewicz 94 min.
3:2 – Michał Fidziukiewicz 101 min.

Polonia: 57. Jakub Lemanowicz – 29. Wojciech Fadecki, 21. Jan Majsterek (61, 46. Jakub Wawszczyk), 2. Michał Grudniewski (76, 9. Michał Fidziukiewicz), 27. Tomasz Wełna, 22. Bartosz Biedrzycki (61, 5. Eryk Mikołajewski) – 70. Michał Bajdur (61, 7. Marcin Kluska), 16. Krzysztof Koton, 66. Maciej Kowalski-Haberek, 77. Mateusz Michalski – 98. Paweł Tomczyk (88, 8. Grzegorz Aftyka).

Radunia: 12. Kacper Czajkowski – 16. Jan Furman (67, 4. Maciej Orłowski), 23. Maciej Dampc, 17. Jonatan Straus, 21. Szymon Nowicki – 19. Ednilson Furtado, 13. Dmytro Prichna, 18. Eduardo Soares (87, 14. Bartosz Zynek), 77. Wojciech Łuczak (67, 10. Radosław Stępień), 7. Cezary Sauczek – 26. Mateusz Kuzimski (42, 20. Marcel Górski).

Żółte kartki: Eduardo Soares, Jan Furman, Ednilson Furtado. Czerwona kartka: Jonatan Straus (99′ za faul taktyczny).
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola), a z powodu kontuzji i 7. minutowej przerwy w grze, od 51. minuty zawody prowadził Radosław Trochimiuk (Ciechanów).