W sobotni wieczór z liderem na Konwiktorskiej

W 27. kolejce gier przyjdzie nam się zmierzyć na Konwiktorskiej w stolicy z liderującą Polonią Warszawa. Początek spotkania w sobotę (15.04) o godzinie 18:00. Arbitrem głównym będzie sędzia Mariusz Myszka ze Stalowej Woli, a bezpośrednią relację z meczu przeprowadzi telewizja internetowa Pilot WP.

“Czarne Koszule” to jedna z ikon polskiego futbolu. Dwukrotny Mistrz Polski (w 1946 i 2000.) oraz także dwa razy zdobywca Pucharu Polski (1952 i 2001 r.). Ostatnie lata nie należały do najlepszych dla sympatyków Polonistów, ale klub powoli odbudowuje swoją markę i w tym sezonie mimo, iż jest beniaminkiem, to po 26. seriach gier przewodzi II-ligowej tabeli z 48. punktami na koncie  i pewnie zmierza po upragniony awans na zaplecze Ekstraklasy.

Jesienią na Arenie Radunia co prawda przegraliśmy z Polonią tylko 2:3, ale wynik jest nieco mylący, gdyż aż do 77. minuty goście ze stolicy prowadzili już 3:0, po bramkach: Wojciecha Fadeckiego, Michała Fidziukiewicza i… samobójczym trafieniu Macieja Orłowskiego. Radunia natomiast odpowiedziała w końcówce tylko golami Janusza Surdykowskiego oraz Bartosza Zynka.

Mecz będzie miał specjalne znaczenie dla dwóch piłkarzy. Z jednej strony własnie dla “Fadego”, który w latach 2020-21 reprezentował barwy kaszubskich “Kanarków”, a z drugiej dla naszego Cezarego Sauczka, który występował przy Konwiktorskiej w Warszawie w latach 2016-19, a wcześniej przez wiele lat w juniorskich drużynach Czarnych Koszul.

Podopieczni trenera Rafała Smalca na wiosnę dokonali tylko drobnych korekt w meczowej kadrze. Z ważniejszych ubytków należy wskazać wychowanka Adama Pazio, który przeniósł się do III-ligowej Olimpii Zambrów. Z kolei po stronie wzmocnień warto wspomnieć o pomocniku Grzegorzu Aftyce z Puszczy Niepołomice oraz napastniku Macieju Radaszkiewiczu z ŁKS-u Łódź. Jednakże ten drugi jest obecnie kontuzjowany.

Trio najskuteczniejszych strzelców Czarnych Koszul to: Fidziukiewicz z 9 bramkami, Fadecki – 7 goli oraz Marcin Kluska z 6. trafieniami na koncie. W całym sezonie Poloniści nieco lepiej prezentują się w… gościach, niż przy Konwiktorskiej. Na wyjazdach zgromadzili oni dotąd 26 punktów, a u siebie zdobyli 22 oczka, przy ogólnym bilansie bramek 43:27. W Warszawie gospodarze wygrali 5-krotnie i zanotowali aż 7 remisów. W listopadzie ub. r. wygrać w stolicy 1:0 zdołała za to znajdująca się za plecami Raduni Pogoń Siedlce, ale był to pojedynek derbowy, który zawsze rządzi się swoimi prawami.

Do spotkania ze stężyckimi Kanarkami gospodarze przystąpią osłabieni brakiem kontuzjowanego Radaszkiewicza, a za 8 żółtych kartek pauzował będzie środkowy pomocnik Piotr Marciniec. Niepewny jest także udział  zmagających się z urazami Michała Brudnickiego oraz Michała Grudniewskiego. Z kolei trener Ostap Markewych nie będzie mógł skorzystać z powodu pauzy kartkowej ze swojego rodaka Dmytro Bashlaia, a od dłuższego czasu kontuzjowani są Andrzej Kaszuba oraz Jakub Letniowski.

Bezpośrednią transmisję z naszego wieczornego starcia z warszawską Polonią na Konwiktorskiej, obejrzeć możecie tradycyjnie w telewizji internetowej Pilot WP. Najlepiej jeśli skorzystacie z  podanego linka: bit.ly/3Prtqo4 lub dedykowanego kodu QR, dzięki czemu część zysku trafi także na konto naszego klubu.

Zestaw par 27. kolejki eWinner 2. Ligi:

15 kwietnia (sobota):
Górnik Polkowice – Wisła Puławy, godz. 13:00, sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).
Zagłębie II Lubin – Kotwica Kołobrzeg, godz. 13:00, sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).
Garbarnia Kraków – Siarka Tarnobrzeg, godz. 15:00, sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice).
Pogoń Siedlce – Śląsk II Wrocław, godz. 16:00, sędzia: Piotr Pazdecki (Koszalin).
Olimpia Elbląg – Hutnik Kraków, godz. 17:00, sędzia: Szymon Lizak (Poznań).
Polonia Warszawa – Radunia Stężyca, godz. 18:00, sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).

16 kwietnia (niedziela):
Stomil Olsztyn – GKS Jastrzębie, godz. 15:00, sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin).
Motor Lublin – Lech II Poznań, godz. 17:00, sędzia: Robert Marciniak (Kraków).

17 kwietnia (poniedziałek):
KKS 1925 Kalisz – Znicz Pruszków, godz. 18:15, sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *