Ciężko wywalczony remis, po niesamowitych emocjach

Po niesamowitych emocjach do ostatniego gwizdka, tylko remisujemy 1:1 z rezerwami Zagłębia Lubin. W I połowie mieliśmy dużą przewagę i kilka niewykorzystanych okazji – w tym słupek Wojtka Łuczaka. Po przerwie, już od 52. minuty graliśmy w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce Dmytro Bashlaia i od tego momentu inicjatywę na boisku przejęli piłkarze z Lubina.

Kilka minut później doskonałą okazję sam na sam zaprzepaścił Mateusz Kuzimski, który okazał się gorszy w pojedynku z Kacprem Bieszczadem. Goście z Dolnego Śląska dopięli swego i wyszli na prowadzenie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i strzale głową z kilku metrów, tuż przy lewym słupsku, w wykonaniu rezerwowego Pawła Kruszelnickiego.

Radunia próbowała ambitnie doprowadzić do wyrównania, co udało się nawet w 84. minucie, kiedy to po rzucie rożnym, z bliska piłkę do bramki rezerw Zagłębia wepchnął Jonatan Straus, ale arbiter dopatrzył się w tej sytuacji najpierw ręki piłkarza Raduni.

Remis wyszarpaliśmy w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry, gdy najpierw ręką zagrał w polu karnym Kacper Lepczyński, a następnie Sebastian Deja co prawda przegrał pojedynek z 11. metrów z Bieszczadem, ale na szczęście skutecznie dobił własny strzał z rzutu karnego.

8 kwietnia 2023, godz. 16:00 – Arena Radunia

Radunia Stężyca – Zagłębie II Lubin 1:1 (0:0)
0:1 – Paweł Kruszelnicki 73 min.
1:1 – Sebastian Deja 90+5 min.

Radunia: 12. Kacper Czajkowski – 4. Maciej Orłowski, 2. Dmytro Bashlai, 17. Jonatan Straus, 21. Szymon Nowicki – 19. Ednilson Furtado (87, 14. Bartosz Zynek), 13. Dmytro Prichna, 18. Eduardo Soares (82, 10. Radosław Stępień), 77. Wojciech Łuczak (81, 8. Sebastian Deja), 20. Marcel Górski – 26. Mateusz Kuzimski (82, 7. Cezary Sauczek).

Zagłębie II: 1. Kacper Bieszczad – 2. Igor Orlikowski, 3. Kacper Lepczyński, 4. Damian Oko, 5. Kamil Sobczak – 7. Kacper Masiak, 6. Jakub Kolan, 8. Kacper Terlecki (63, 17. Paweł Kruszelnicki), 10. Patryk Kusztal (86, 15. Mateusz Kizyma), 11. Cheikhou Dieng – 9. Wojciech Szafranek (46, 16. Dawid Pakulski).

Żółte kartki: Bashlai, Nowicki, Eduardo Soares, Czajkowski, Ednilson Furtado – Terlecki, Bieszczad, Oko.
Czerwona kartka: Dmytro Bashlai (52. minuta, Radunia, za drugą żółtą). Sędziował: Maciej Pelka (Poznań). Widzów: 404.