Kolejny mecz o 6 punktów oraz spokojną przyszłość i Wesołe Święta

W meczu zamykającym świąteczną kolejkę podejmiemy na Arenie Radunia w Wielką Sobotę o godz. 16:00, rezerwy ekstraklasowego Zagłębia Lubin, z którymi jesienią przegraliśmy na Dolnym Śląsku 1:2. Pora na skuteczny rewanż, odskoczenie od dolnej części tabeli oraz spokojne i wesołe celebrowanie Świąt Wielkanocnych!

Po wygranej 2:1 na terenie dotychczasowego lidera z Kołobrzegu, w sobotę zmierzymy się z rywalem który aktualnie rozpoczyna strefę spadkową. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu za 6 punktów dla obu drużyn. Rezerwiści Zagłębia prowadzeni przez trenera Jarosława Krzyżanowskiego mieli świetną serię pomiędzy 4. i 9. kolejką spotkań, kiedy to odnieśli 6 wygranych z rzędu i zadomowili się w czubie ligowej tabeli.

Ostatnie zwycięstwo przypadło wtedy właśnie na konfrontację ze stężyckimi “Kanarkami”, kiedy to po bramkach  wytransferowanego już do Ruchu Szymona Kobusińskiego oraz Kacpra Lepczyńskiego, my zdołaliśmy odpowiedzieć tylko golem Eryka Sobkowa, który też zdołał już zamienić Radunię na Wieczystą Kraków.

W kolejnych 16. meczach rezerwy Miedziowych zdołały już tylko dwukrotnie zremisować i dwa razy wygrać, w tym tydzień temu 2:1 u siebie z Siarką. Czyli zgarnęły tylko 8 z 48. możliwych oczek do zdobycia. Taka punktowa posucha kosztowała Zagłębie II osunięcie się z ligowej czołówki do strefy spadkowej! Aktualnie mamy nad drugą ekipą z Lubina 6 punktów przewagi i plasujemy się 4 pozycje wyżej w ligowej tabeli.

Pojedynki z rezerwami drużyn z Ekstraklasy zawsze są wielką loterią. Nigdy nie wiadomo, jak bardzo wzmocnionym z “jedynki” składem wyjdzie rywal na boisko? Jesienią w Lubinie przeciwko “Kanarkowym” wybiegli m.in. bramkarz Jasmin Burić, obrońca Bartłomiej Kłudka, 32-letni pomocnik Arkadiusz Woźniak, czy wspomniany strzelec gola Kobusiński, ale już w ostatniej kolejce przeciwko Siarce trener Krzyżanowski miał w Lubinie do pomocy aż 7. piłkarzy z występami w Ekstrakalsie w tym sezonie.

Na szczęście “Raduniacy” są ostatnio w zwyżkującej formie, pomijając wypadek przy pracy ze względów zdrowotnych w Jastrzębiu-Zdroju, wygraliśmy 3:1 w Nowej Hucie, 4:0 u siebie z Siarką i tydzień temu tyleż niespodziewanie, co zasłużenie z niepokonaną do tego momentu u siebie Kotwicą Kołobrzeg 2:1!

Dodatkowo do składu “zielono-żółto-niebieskich” fantastycznie wkomponował się długo czekający na debiut brazylijski Kanarek – Eduardo Soares, który z rozgrywkami eWinner 2. Ligi od razu przywitał się debiutancką bramką! Po raz kolejny trener Ostap Markewycz i jego sztab dysponować będą pełną kadrą, za wyjątkiem tylko kontuzjowanych: A. Kaszuby i J. Letniowskiego.

Zapraszamy Państwa na trybuny. Wstęp darmowy. Pierwszy gwizdek sędziego Macieja Pelki z Poznania w Wielką Świąteczną Sobotę (08.04) o godzinie 16:00. Kto nie może być z nami na Arenie Radunia, to bezpośrednią relację  obejrzeć może także w telewizji internetowej Pilot WP. Najlepiej jeśli skorzystacie z  podanego linka: bit.ly/3Prtqo4 lub dedykowanego kodu QR, dzięki czemu część zysku trafi także na konto naszego klubu.

Zestaw par 26. kolejki eWinner 2. Ligi:

6 kwietnia (czwartek):
GKS Jastrzębie – Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)

8 kwietnia (sobota):
Siarka Tarnobrzeg – Polonia Warszawa, godz. 12:00, sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).
Śląsk II Wrocław – KKS 1925 Kalisz, godz. 12:00, sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork).
Hutnik Kraków – Garbarnia Kraków, godz. 13:00, sędzia: Marek Opaliński (Legnica).
Znicz Pruszków – Motor Lublin, godz. 14:45, sędzia: Piotr Idzik (Poznań).
Wisła Puławy – Olimpia Elbląg, godz. 15:00, sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).
Lech II Poznań – Górnik Polkowice, godz. 15:00, sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk).
Stomil Olsztyn – Pogoń Siedlce, godz. 15:00, sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń).
Radunia Stężyca – Zagłębie II Lubin, godz. 16:00, sędzia: Maciej Pelka (Poznań).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *