Nieudana inauguracja wiosny we Wronkach

W pierwszym, wiosennym meczu niestety przegrywamy w Wielkopolsce ze “wzmocnionymi” rezerwami Lecha Poznań 0:1. W szeregach gospodarzy mogliśmy w niedzielę zobaczyć m.in. Szkota Barrego Douglasa czy Szymona Pawłowskiego, którzy zdobywali z Kolejorzem Mistrzostwo Polski w 2015 roku, a między słupkami brylował ukraiński bramkarz Artur Rudko, który uratował gospodarzom zwycięstwo.

Jedyną bramkę w 9. minucie gry, po prostej stracie na własnej połowie i indywidualnej akcji, w sytuacji sam na sam – strzelił nam Filip Wilak, który potem w przeciągu 120. sekund zarobił dwie żółte kartki i już w 25. minucie musiał opuścić boisko. Mimo ogromnej przewagi w polu, przez ponad godzinę biliśmy przysłowiową głową w mur i podwójne zasieki gospodarzy.

Najlepsze okazje w naszej drużynie mieli Mateusz Kuzimski i Ednilson Furtado. Każdy z nich miał po kilka dogodnych sytuacji, ale albo ich strzały były niecelne, albo blokowane przez szczelną defensywę rezerwistów Kolejorza, a w przypadku celnych uderzeń na bramkę – fantastycznie między słupkami spisywał się zesłany do rezerw z Ekstraklasy bramkarz  Rudko, który na kwadrans przed końcem wygrał także pojedynek sam na sam z Edim.

26 lutego 2023, godz. 13:00 – Stadion Leśny we Wronkach

Lech II Poznań – Radunia Stężyca 1:0 (1:0)
1:0 – Filip Wilak 9 min.

Lech II: 1. Artur Rudko – 22. Jakub Zagórski, 5. Patryk Waliś, 2. Michał Gurgul, 23. Barry Douglas – 11. Filip Wilak, 15. Maksymilian Dziuba, 6. Tomasz Cywka, 10. Szymon Pawłowski, 7. Krystian Sanocki (73, 3. Ksawery Kukułka) – 19. Oskar Tomczyk (73, 9. Łukasz Spławski).

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 16. Jan Furman (58, 17. Jonatan Straus), 2. Dmytro Bashlai, 23. Maciej Dampc, 21. Szymon Nowicki (72, 4. Maciej Orłowski) – 19. Ednilson Furtado, 13. Dmytro Prichna (82, 11. Przemysław Kita), 20. Marcel Górski, 77. Wojciech Łuczak (58, 10. Radosław Stępień), 7. Cezary Sauczek (58, 14. Bartosz Zynek) – 26. Mateusz Kuzimski.

Żółte kartki: Cywka, Wilak, Waliś, Pawłowski, Dziuba – Furman, Ednilson Furtado, Górski, Tułowiecki, Prichna, Dampc, Stępień. Czerwona kartka: Filip Wilak (24. minuta, Lech II, za drugą żółtą). Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice).