Pora na wiosnę i odmienioną Radunię

Po ponad 3-miesięcznej przerwie, w końcu na zielone boiska powróci drużyna Raduni Stężyca. Zespół kaszubskich Kanarków zmienił się w zimowej przerwie. Doszło nie tylko 6. nowych piłkarzy, w tym 2 wychowanków z Akademii, ale na skutek słabszych wyników w rundzie jesiennej, zmienił się także sztab szkoleniowy Raduniaków. Mecz we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań, w ramach 20 kolejki eWinner 2. Ligi, będzie więc oficjalnym debiutem nowego szkoleniowca Ostapa Markewycza i jego asystenta Ołeksandra Szeweluchina.

Do zmiany sztabu doszło w połowie listopada ubiegłego roku. Przerwę zimową Radunia spędziła na własnych obiektach. W trakcie przygotowań drużyna, która przezimowała w tabeli na 13. lokacie, z 22. punktami na koncie, rozegrała 8 sparingów. Zimowe gry kontrolne kończymy z bilansem 4. zwycięstw i 4. porażek, przy stosunku bramkowym  26:13.

W tym czasie na listę strzelców wpisało się aż 15. różnych graczy, a najskuteczniejszy był nasz nowy napastnik – Mateusz Kuzimski – autor 5. trafień. 3 razy golkipera rywali pokonał Marcel Górski, a po dwa razy do siatki trafiali także: Cezary Sauczek, Rafał Kosznik oraz młodzieżowiec Jan Furman.

Bilans zimowych sparingów Raduni:

26.11 Cartusia Kartuzy 2:3
03.12 Radunia II Stężyca 7:0
21.01 Chojniczanka Chojnice 0:5
28.01 Gedania Gdańsk 7:1
01.02 Cartusia Kartuzy 0:1
04.02 Arka Gdynia 1:2
11.02 Pogoń II Szczecin 2:1
18.02 Chojniczanka II Chojnice 7:0

Jeśli chodzi o ruchy transferowe, to ze Stężycą pożegnali się tylko napastnik Eryk Sobków, który na zasadzie transferu płatnego przeszedł do III-ligowej Wieczystej Kraków oraz rezerwowy bramkarz Michał Leszczyński, który wylądował  także w III-ligowym Sokole Ostróda.

O wiele dłuższa jest lista po stronie piłkarzy, którzy zasilili nasz klub. Wzmocniona została każda formacja, za wyjątkiem bramki. Jako stopera pozyskaliśmy Macieja Dampca, do środka pomocy trafił Ukrainiec Dmytro Prichna, na skrzydle będzie występował pierwszy Portugalczyk w kanarkowych barwach – Ednilson Furtado, a w ataku rywali straszyć ma wspomniany już Mateusz Kuzimski. Dodatkowo, swoje pierwsze zawodowe kontrakty z Radunią podpisali kolejni wychowankowie z SMS-u Stężyca, czyli 16-letni obrońca Kacper Lejk oraz ofensywny pomocnik Jan Furman.

Zimowe transfery Raduni:

Przyszli: Maciej Dampc (O – Cartusia Kartuzy), Ednilson Furtado (N – Wisła Puławy), Jan Furman (P – rezerwy), Mateusz Kuzimski (N – Arka Gdynia), Kacper Lejk (O – rezerwy), Dmytro Prichna (P – Broń Radom).

Odeszli: Michał Leszczyński (B – Sokół Ostróda),  Eryk Sobków (N – Wieczysta Kraków).

Powrót na boiska po 104. dniach przerwy, to wielka niewiadoma. Tabela II ligi podzieliła się niesymetrycznie na dwie części. 7 pierwszych zespołów będzie wiosną walczyło o bezpośredni awans oraz baraże, a kolejne 11 drużyn będzie broniło się przed spadkiem.

Skróconą rundę rewanżową inaugurujemy w niedzielę 26 lutego, kiedy to godzinie 13:00 zmierzymy się we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań.  Transmisja tego meczu tradycyjnie na antenie: pilot.wp.pl. Celem drużyny na wiosnę jest jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania.

Dotychczasowy bilans starć z rezerwistami Kolejorza jest idealnie remisowy. W sezonie 2021/22 każdy wygrywał u siebie po 1:0. Natomiast jesienią ubiegłego roku w Stężycy padł remis 3:3. Spotkanie będzie szczególne dla dwóch naszych zawodników z przeszłością w barwach Lecha – Tomasza Dejewskiego oraz Macieja Orłowskiego.

Zestaw par 20. kolejki eWinner 2. Ligi:

24 lutego (piątek):
Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 3:0 (2:0)
Motor Lublin – Górnik Polkowice, godz. 18:00, sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).

25 lutego (sobota):
Wisła Puławy – Siarka Tarnobrzeg, godz. 13:00, sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa).
Znicz Pruszków – Kotwica Kołobrzeg, godz. 13:00, sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).
GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) – Hutnik Kraków, godz. 14:00, sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork).
KKS 1925 Kalisz – Olimpia Elbląg, godz. 14:30, sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).

26 lutego (niedziela):
Śląsk II Wrocław – Zagłębie II Lubin, godz. 12:00, sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).
Lech II Poznań – Radunia Stężyca, godz. 13:00, sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice).
Stomil Olsztyn – Polonia Warszawa, godz. 14:30, sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *