Chojniczanka rozgromiona. Optymistyczny prognostyk przed startem ligi

Sparing z rezerwami Chojniczanki kończymy wysokim i efektownym zwycięstwem. Po raz trzeci w trakcie zimowych sparingów aplikujemy rywalom aż 7 goli. Wcześniej tyle bramek strzeliliśmy własnym rezerwom oraz III-ligowej Gedanii. Zimowe gry kontrolne kończymy z bilansem 4. zwycięstw i 4. porażek, przy stosunku bramkowym  26:13.

W dzisiejszym meczu strzelanie bezpośrednio z rzutu wolnego rozpoczął Wojciech Łuczak, a dwie minuty później wynik do przerwy ustalił młodzieżowiec Jan Furman, mocnym strzałem z pola karnego pod poprzeczkę. Prawdziwy worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron i wymianie większości piłkarzy z wyjściowego składu.

Trzecie trafienie zanotował Sebastian Deja z rzutu karnego, po wcześniejszym faulu na Przemysławie Kicie. Czwartą bramkę goście strzelili sobie sami, po dośrodkowaniu z lewej strony Jonatana Strausa i niefortunnej interwencji defensora z Chojnic.

Na 5:0 z kilkunastu metrów pod poprzeczkę trafił Bartosz Zynek, po asyście Radosława Stępnia. Przedostatnie trafienie zaliczył kapitan Raduni – Rafał Kosznik, który na długim słupku zamknął dobre dośrodkowanie i z 2. metrów dopełnił formalności. Końcowy wynik z drugiego w tym spotkaniu rzutu karnego – ustalił tym razem R. Stępień. Wcześniej w polu karnym faulowany był Paweł Wojowski.

Rundę wiosenną zainaugurujemy już za tydzień, w niedzielę 26 lutego, kiedy to godzinie 13:00 zmierzymy się we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań.  Będzie to pierwsze, oficjalne spotkanie Raduni pod wodza nowego trenera Ostapa Markewycza i jego sztabu szkoleniowego. Transmisja tego meczu tradycyjnie w WP Pilot.

Radunia Stężyca – Chojniczanka II Chojnice 7:0 (2:0)
7:0 – Radosław Stępień 72 min. (k)

Radunia: (I połowa) Kacper Tułowiecki – Jan Furman, Dmytro Bashlai, Maciej Dampc, Szymon Nowicki, Sebastian Deja, Marcel Górski, Wojciech Łuczak, Cezary Sauczek, Ednilson Furtado, Mateusz Kuzimski.

(II połowa) Kacper Czajkowski – Maciej Orłowski, Dmytro Bashlai (60′ Kacper Lejk), Maciej Dampc (60′ Rafał Kosznik), Jonatan Straus – Paweł Wojowski, Sebastian Deja (65′ Marcel Górski), Radosław Stępień, Wojciech Jakubik – Bartosz Zynek, Przemysław Kita.