Dwa nowe “Kanarki” wylądowały na Kaszubach. Najmłodszy wychowanek SMS-u Stężyca z profesjonalnym kontraktem!

Na 10 dni przed inauguracją wiosny z rezerwami Lecha we Wronkach, kadra Raduni powiększyła się o dwa nowe nazwiska. Kontrakty z “zielono-żółto-niebieskimi” podpisali zaledwie 16-letni stoper Kacper Lejk – uczeń II klasy SMS w Stężycy oraz 27-letni, defensywny pomocnik z Ukrainy – Dmytro Prichna, który trenował z nami już od stycznia.

Urodzony w 2007 roku obrońca, jest wychowankiem regionalnego klubu FC Gowidlino. Dzięki pracy skautingu, 3 lata temu zasilił on szeregi kaszubskich Kanarków i występował w drużynach młodzieżowych Raduni. Pracujący od listopada w klubie, nowy trener Ostap Markewycz wraz ze swoim sztabem, dostrzegli w młodzieżowcu potencjał i postanowili dać mu szansę w I zespole. Tym samym Kacper Lejk jest najmłodszym zawodnikiem naszej Akademii Piłkarskiej, który podpisał zawodowy kontrakt z Radunią. Młody stoper ma wiosną szansę na II-ligowy debiut w seniorach, jako kolejny wychowanek SMS-u Stężyca po: Nikodemie Potracu, Adamie Płotce, Adrianie Rajskim, Wojciechu Jakubiku oraz Filipie Lipka.

Drugim wzmocnieniem Raduniaków jest Dmytro Prichna, który jesienią występował w III-ligowej Broni Radom. W swojej ojczyźnie defensywny pomocnik zaczynał karierę w juniorskich zespołach z Charkowa:  Metalist, Helios i Wostok. W seniorskiej karierze reprezentował z kolei barwy takich klubów jak: SK Kachowka, FK Brzeżany, Nywa Tarnopol, Metalist Charków, Weres Równe, Tawrija Symferopol, Ridna Borszczów oraz Podilla Chmielnicki, gdzie w przeciągu 7 sezonów rozegrał na poziomie ukraińskiej Ekstraklasy i I ligi 146 spotkań w których strzelił 16 bramek. Dmytro w rundzie jesiennej powinien zastąpić na pozycji “defpoma” kontuzjowanych na ten moment: Andrzeja Kaszubę oraz Jakuba Letniowskiego. Kacper i Dima  “Witômë na pokładzie Raduni” i życzymy samych udanych występów w “Kanarkowych” barwach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *