Rezerwy Pogoni pokonane, przerwana seria Portowców

W 7. zimowym sparingu, po dobrym meczu w wykonaniu obu zespołów, wygrywamy z rezerwami Pogoń Szczecin 2:1 (1:1), po pięknych akcjach i bramkach Ednilsona Furtado i młodzieżowca Wojciecha Jakubika. Tym samym przerywamy rezerwistom ze Szczecina wspaniałą serię sparingów bez porażki przeciwko innym II-ligowcom.

II drużyna Portowców trenera Pawła Ozgi, to nasz dobry znajomy jeszcze z czasów III-ligowych. Aktualny lider tych rozgrywek w grupie II, tradycyjnie postawił nam wysokie wymagania. Młoda drużyna ze Szczecina, wsparta w środku pola wyjadaczem w postaci już 44-letniego Bartosza Ławy, jak zwykle zagrała otwarty i techniczny futbol.

Pogoń II wyszła na prowadzenie w 24. minucie, kiedy to chwila nieuwagi i faul Dmytro Bashlaia w polu karnym, kosztował nas stratę gola z popularnego “wapna”. Już w doliczonym czasie I połowy zobaczyliśmy fantastyczną, indywidualną akcję Portugalczyka Ediego Furtado, który najpierw na lewej flance na szybkości ograł jednego rywala, następnie w polu karnym zwiódł kolejnego i w sytuacji sam na sam z golkiperem gości nie dał mu najmniejszych szans na obronę.

W drugiej części gry mieliśmy kilka niezłych okazji na wyjście na prowadzenie, ale albo szwankowała skuteczność w wykończeniu akcji, albo dobrze bronił bramkarz przyjezdnych. Zwycięskiego gola zdobyliśmy na 10 minut przed końcowym gwizdkiem. Do długiej piłki z własnej połowy doszedł Wojtek Jakubik i po dobrym przyjęciu “oszukał” zwodem swojego rywala, a następnie w sytuacji sam na sam, ładną podcinką nad golkiperem rywali zapewnił nam zwycięstwo.

W dzisiejszej grze kontrolnej nie zobaczyliśmy lekko kontuzjowanych bądź też przeziębionych piłkarzy w postaci m.in.: Tomasza Dejewskiego, Janusza Surdykowskiego, czy też młodzieżowca Adriana Rajskiego. Lekkiego skręcenia stopy na rozgrzewce doznał także Mateusz Kuzimski i w ostatniej chwili, w wyjściowym składzie zastąpił go Przemysław Kita. Po przebytej jesienią operacji, do indywidualnych treningów biegowych powrócił natomiast Andrzej Kaszuba.

Nastąpiła także mała zmiana w planie sparingów. Na tydzień przed inauguracją wiosny z rezerwami Lecha we Wronkach, ostatnią grę kontrolną zagramy w Stężycy o godz. 12:00 z rezerwami Chojniczanki, w miejsce III-ligowej Polonii Środa Wlkp., która ze względów finansowych zrezygnowała z przyjazdu na Kaszuby.

11 lutego 2023, godz. 11:00, Stężyca (sztuczne boisko)
Radunia Stężyca – Pogoń II Szczecin 2:1 (1:1)
0:1 – Mariusz Fornalczyk 24 min. (k)
1:1 – Ednilson Furtado 45 min.
2:1 – Wojciech Jakubik 80 min.
Radunia: (I połowa) Kacper Tułowiecki – Nikodem Potrac, Dmytro Bashlai, Maciej Dampc, Szymon Nowicki, Sebastian Deja, Marcel Górski, Wojciech Łuczak, Cezary Sauczek, Ednilson Furtado, Przemysław Kita (37 Bartosz Zynek).
(II połowa) Kacper Czajkowski – Maciej Orłowski, Dmytro Bashlai (61 Kacper Lejk), Maciej Dampc (61 Rafał Kosznik), Jonatan Straus – Radosław Stępień, Jan Furman, Marcel Górski (67 Sebastian Deja) – Wojciech Jakubik, Paweł Wojowski, Bartosz Zynek.