Druga z rzędu porażka z Cartusią

W 5. tej zimy meczu kontrolnym, przegrywamy po raz drugi z Cartusią Kartuzy. Poprzednio, pod koniec listopada ubiegłego roku, przegraliśmy z lokalnym rywalem 2:3. Sparing został rozegrany w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych, przy ciągle padającym deszczu ze śniegiem, co znacznie utrudniało obu drużynom płynne rozgrywanie akcji na sztucznym boisku.

Jedyna bramka dla gości z Kartuz padła kilka minut po przerwie, kiedy to po kontrataku rozegranym lewą flanką i dośrodkowaniu w pole karne, próbujący przeciąć podanie i zażegnać niebezpieczeństwo kapitan Rafał Kosznik – niefortunnie odbił futbolówkę w stronę własnej bramki. W następnym sparingu zmierzymy się w sobotę, na wyjeździe, z I-ligową Arką Gdynia. Spotkanie rozegrane zostanie na naturalnej murawie, ale na wniosek gospodarzy, którzy za 10 dni rozpoczynają swoje rozgrywki ligowe – będzie zamknięte dla publiczności.

1 lutego 2023 r., godz. 12:00, Stężyca (sztuczne boisko)

Radunia Stężyca – Cartusia Kartuzy 0:1 (0:0)
0:1 – Rafał Kosznik (s) 53 min.

Radunia: Kacper Tułowiecki (46′ Kacper Czajkowski) – Nikodem Potrac, Dmytro Bashlai (46′ Kacper Lejk), Maciej Dampc (46′ Rafał Kosznik), Szymon Nowicki (46′ Jonatan Straus) – Dmytro Prichna, Wojciech Łuczak (76′ Jan Furman), Marcel Górski (46′ Maciej Orłowski) – Cezary Sauczek (46′ Wojciech Jakubik), Ednilson Furtado (46′ Paweł Wojowski), Mateusz Kuzimski (56′ Bartosz Zynek).