Porażki: pierwszej drużyny oraz rezerw – w wyjazdowych sparingach, z wyżej notowanymi rywalami.

W sobotnie południe zarówno I drużyna trenera Ostapa Markewycza, jak i rezerwy trenera Dawida Klawikowskiego rozegrały wyjazdowe sparingi z wyżej notowanymi przeciwnikami – odpowiednio z Chojniczanką Chojnice i KP Starogard Gdański. Niestety oba mecze kontrolne zakończyły się porażkami i bez strzelonych goli ze strony piłkarzy Raduni.

W pierwszym, tegorocznym sparingu, w Chojnicach kaszubskie Kanarki przegrały wysoko z derbowym rywalem grającym w I lidze. Wysoka porażka boli, ale małym usprawiedliwieniem jest fakt, iż to wyżej notowana Chojniczanka już za trzy tygodnie rozpocznie swoje rozgrywki ligowe, więc jest na innym etapie przygotowań niż Raduniacy, którzy dopiero kilkanaście dni temu rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej w eWinner 2. Lidze.

Trener Markewycz sprawdził w grze kontrolnej 22. piłkarzy na boisku, po 11. w każdej połowie spotkania. W całym sparingu zagrało aż 7 młodzieżowców, w tym 5. w drugiej części gry. Ukraiński szkoleniowiec Raduni nie mógł w sobotę skorzystać tylko z przeziębionych Dmytro Bashlaia oraz Pawła Wojowskiego.

Na boisku po raz pierwszy w zielono-żółto-niebieskich barwach zaprezentowali się nowo pozyskani gracze: stoper Maciej Dampc, który trafił do Stężycy z Cartusii Kartuzy oraz portugalski skrzydłowy Ednilson Furtado, dotychczas piłkarz Wisły Puławy. Natomiast w I połowie meczu testowany był ukraiński defensywny pomocnik Dmytro Prichna, który jesienią grał w III-ligowej Avii Świdnik, a wcześniej w kilku ukraińskich klubach z tamtejszej ekstraklasy.

Najlepszej okazji na bramkę w naszej drużynie nie wykorzystał Cezary Sauczek, który przy stanie 0:1 trafił w poprzeczkę, a piłka po obiciu się od linii bramkowej została wybita w pole przez rywali. Rywale z Chojnic byli od naszego zespołu zdecydowanie lepsi, zwłaszcza pod względem szybkościowym. Większość bramek straciliśmy po indywidualnych błędach oraz dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska i strzałach rywali z kilu metrów.

Chojniczanka Chojnice – Radunia Stężyca 5:0 (3:0)
1:0 – Patryk Tuszyński 13 min.
2:0 – Patryk Tuszyński 26 min.
3:0 – Szymon Stróżyński 44 min.
4:0 – Adam Ryczkowski 58 min.
5:0 – David Niepsuj 75 min.

Radunia: (I połowa) Kacper Tułowiecki – Szymon Nowicki, Maciej Dampc, Kacper Lejk, Jonatan Straus – Cezary Sauczek, Dmytro Prichna, Wojciech Łuczak, Marcel Górski, Ednilson Furtado – Przemysław Kita.(II połowa) Kacper Czajkowski – Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski, Rafał Kosznik, Adrian Rajski – Wojciech Jakubik, Sebastian Deja, Radosław Stępień, Nikodem Potrac, Bartosz Zynek – Janusz Surdykowski.

Porażki bez strzelonego gola, doznały także nasze rezerwy grające w gdańskiej klasie okręgowej, dla których był to pierwszy, zimowy sparing. Na Kociewiu, podopieczni trenera Klawikowskiego nie sprostali III-ligowemu KP Starogard Gdański.

KP Starogard Gdański – Radunia II Stężyca 2:0 (1:0)

Radunia II: Wiktor Zaborowski – Damian Gębiś, Maciej Stencel, Filip Lipka, Marcin Ceremus – Christian Domaschke, Jan Furman, Miłosz Toczek – Adamem Plotka, Jakub Rendzio, Maciej Sidor.
Grali także: Krzysztof Kaniewski Dawid Ziegert, Mateusz Juński, Jakub Litwin, Mateusz Maliszewski, Gabriel Hirsz, Sebastian Mosz, Szymon Katewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *