Transfer #2: Pierwszy Portugalczyk w barwach Raduni!

Po stoperze, tym razem “Witómë na pokładzie Raduni” portugalskiego, lewonożnego napastnika bądź też skrzydłowego.

Półroczny kontrakt z kaszubskimi “Kanarkami” podpisał Ednilson de Jesus Tavares Furtado, który kilkanaście dni temu rozwiązał  za porozumieniem stron swoją umowę z naszym ligowym rywalem – Wisłą Puławy. 27-latek jest pierwszym Portugalczykiem w historii stężyckiego klubu. Nasz nowy zawodnik posiada także obywatelstwo Cabo Verde, czyli Republiki Zielonego Przylądka.

Swoją karierę Ednilson rozpoczął w portugalskim klubie SC Leira Marrazes. W ciągu następnych 6 sezonów, kolejnymi piłkarskimi przystankami w jego ojczyźnie były: CD Fatima, CD Gouveia, Ad Sanjoanense, Olimpico de Montijo, SC Caldas oraz AC Marinhense.

W 2020 roku portugalski napastnik bronił barw III-ligowej Kotwicy Kołobrzeg, by po roku czasu zamienić klub na innego wówczas III-ligowca – Wisłę Puławy, z którą awansował w tym samym sezonie co Radunia, do eWinner 2. Ligi. Na polskich boiskach, w barwach tych dwóch klubów, nasz nowy zawodnik rozegrał w sumie 74 spotkania, w których zanotował 19 bramek oraz 15 asyst.

Furtado jesienią ubiegłego roku zagrał dwukrotnie przeciwko Raduni. Najpierw w wygranym przez nas 3:2 meczu PP na Arenie Radunia  i tydzień później w przegranym przez Radunię 0:1 spotkaniu ligowym w Puławach i co ciekawe, w obu tych meczach strzelał nam bramki w doliczonym czasie gry I połowy. Dodajmy jeszcze, że właśnie w II kolejce rundy wiosennej (4/5 marca) podejmiemy w Stężycy były już klub Portugalczyka.

Ednilson Witômë na Kaszëbach i życzymy jak najwięcej udanych meczów, bramek i asyst w zielono-żółto-niebieskich barwach Raduni.

Grafika: studio Wolff Design

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *