Pierwsze, zimowe wzmocnienie Raduni

Pierwszym transferem Raduni w roku 2023 jest 27-letni, lewonożny stoper z I-ligową przeszłością.

W dniu dzisiejszym kontrakt z kaszubskimi Kanarkami podpisał Maciej Dampc, który związał się z nami półrocznym kontraktem z możliwością przedłużenia na kolejny sezon. Występujący zwykle na środku obrony i mierzący 188 cm wzrostu zawodnik był mocno dotąd związany z regionem Pomorza.

Wychowanek Arki Gdynia w swojej piłkarskiej karierze reprezentował także barwy II-ligowego Gryfa Wejherowo, I-ligowej Bytovii Bytów, a także ŁKS-u Łódź i GKS-u Katowice. W sezonie 2020/21 Dampc ponownie biegał po II-ligowych boiskach – tym razem w koszulce Sokoła Ostróda, skąd trafił na zaplecze ekstraklasy do Stomilu Olsztyn. Po spadku tej drużyny do eWinner 2. Ligi, jesień bieżącego sezonu rosły obrońca spędził w pobliskiej Cartusi Kartuzy.

Nasz nowy stoper w sumie rozegrał na poziomie II ligi 61 spotkań, w których zdobył dwie bramki i zanotował trzy asysty oraz wystąpił w 52. meczach I-ligowych, w których strzelił także dwa gole i miał na koncie dwie asysty. Maciek Witômë na Kaszëbach i życzymy jak najwięcej udanych występów ligowych oraz bramek i asyst w zielono-żółto-niebieskich barwach Raduni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *