Śnieżna zadymka z rezerwami

W ostatnim, tegorocznym meczu sparingowym, rozegranym w iście zimowej scenerii, pierwszy zespół trenera Ostapa Markewycza wysoko wygrał z rezerwami Raduni występującymi w lidze okręgowej. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Marcel Górski, a swoje pierwsze trafienie w barwach kaszubskich Kanarków zaliczył 15-letni stoper Kacper Lejk, który do tej pory grał zaledwie w juniorze młodszym.

Mecz przeciwko drugiej drużynie trenera Dawida Klawikowskiego odbył się w trudnych warunkach atmosferycznych. Oprócz mrozu, godzinę przed sparingiem Kaszuby nawiedziła śnieżna nawałnica. Pomimo ekstremalnych warunków, piłkarze obu zespołów Raduni uraczyli nas niezłym widowiskiem na zaśnieżonej, sztucznej murawie.

Już w 5. minucie swojego debiutanckiego gola dla Raduni strzelił junior Kacper Lejk, który dopiero tydzień temu, w sparingu przeciwko Cartusi zadebiutował w seniorskich barwach Dumy Kaszub. Więcej goli w I połowie nie zobaczyliśmy, choć to rezerwista Jakub Kafarski zmarnował dwie setki dla Raduni II.

Po zmianie stron trener Markewycz wpuścił na boisko 7. nowych piłkarzy, w tym bramkarza i komplet obrońców, a trener Klawikowski również dokonał 7. zmian w swoich szeregach. Druga część gry rozpoczęła się od pięknej bramki z dystansu innego młodzieżowca Adriana Rajskiego. Po godzinie gry na 3:0 z bliska podwyższył niezawodny kapitan Raduniaków – Rafał Kosznik.

Po trzeciej bramce na boisku ponownie w barwach jedynki pojawił się podstawowy jesienią młodzieżowiec – Marcel Górski i to on dał prawdziwe show w tej zimowej zadymie, strzelając w niecałe 20 minut hattricka, który przedzielony został tylko trafieniem testowanego prawoskrzydłowego, który oprócz niezłej techniki użytkowej popisał się ładna akcją indywidualną – zakończoną trafieniem.

Dodajmy jeszcze, że rezerwiści Raduni mieli okazję na bramkę honorowa, ale po raz trzeci swojej okazji w tym sparingu nie wykorzystał Kafarski. W dzisiejszym spotkaniu z powodu rehabilitacji po kontuzjach, mniej groźnych urazów oraz chorób nie wystąpili: Andrzej Kaszuba, Paweł Wojowski, Sebastian Deja, Jakub Letniowski, Radosław Stępień, Janusz Surdykowski, Michał Leszczyński oraz Wojciech Łuczak.

W ten sposób zakończone zostało tegoroczne granie oraz treningi. Cała kadra, łącznie z piłkarzami przechodzącymi rehabilitację, dostała indywidualne zalecenia treningowe od sztabu szkoleniowego. Ponownie spotkamy się na własnych obiektach w Nowym Roku  – 9 stycznia.  Zaszła także jedna zmiana w planie sparingów. Mecz kontrolny z Cartusią Kartuzy został przesunięty na środę 1 lutego.

3 grudnia 2022, godz. 12:00 – Stężyca (sztuczne boisko)

Radunia Stężyca – Radunia II Stężyca 7:0 (1:0)
7:0 – Marcel Górski 86 min.

Radunia Stężyca: (I połowa) Kacper Tułowiecki – Szymon Nowicki, Dmytro Bashlai, Kacper Lejk, Jonatan Straus, zawodnik testowany, Patryk Moskiewicz, Nikodem Potrac, Marcel Górski, Wojciech Jakubik, Cezary Sauczek.
(II połowa) Kacper Czajkowski – Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski, Rafał Kosznik, Adrian Rajski, zawodnik testowany, Nikodem Potrac, Patryk Moskiewicz, Bartosz Zynek, Cezary Sauczek (63′ Marcel Górski), Jakub Rendzio.

Radunia II Stężyca: Wiktor Zaborowski – Damian Gębiś, Filip Lipka, Maciej Stencel, Marcin Ceremus, Gabriel Hirsz, Chrystian Domaschke, Jan Furman, Miłosz Toczek, Mateusz Maliszewski, Jakub Kafarski.
Od 46. minuty grali także: Krzysztof Kaniewski, Szymon Treder, Dominik Zwara, Jakub Litwin, Łukasz Richert, Jakub Taraszkiewicz, Maciej Sidor.